LX100 PILA

EKONOMICKÁ PILA PRO NÁROČNÉ POUŽITÍ

Vyžádat cenu a informace!

Lože LX100 je úplně nové konstrukce, tak aby sneslo nepřetržitý a těžký provoz při použití tenčího ocelového rámu a příčných sekcí. Nohy pily jsou přišroubovány přímo na příčné sekce, takže kmen je podpírán přímo nohami, nikoli rámem. Příčné sekce jsou vyšší než boční rám, takže se kmeny snadno zakládají na lože vysokozdvižným vozíkem bez prudkého padání nebo navalování kmenů na pilu. Nerezové krycí lišty na každou příčnou sekci jsou volitelné.

Řada LX, jako všechny pily Wood-Mizer, se vyrábí jak v USA tak v Evropě a splňuje všechny bezpečnostní požadavky příslušných trhů.

LX100 VYBAVENÍ

Electric motor

Elektromotor
Standardně elektromotor 7,5 kW (volitelně 11 kW).

Power Up/Down

Elektrický pohyb
Standardní elektrický pohyb nahoru/dolů zvyšuje produktivitu operátora.

side support

Boční opěry
Boční opěry na LX100 jsou jednoduché a pevnější než dříve.

Log Clamp

Upínání kmene
Upínání kmene přichází s novým upevněním pro přesné upínání hranolů a posledního prkna. Upínání je vždy, když se nepoužívá, roztaženo mimo dosah možného znečistění.

lubrication tank

Automatické mazání pilového pásu
Automatické mazání pilového pásu se zapíná když se pilový pás rozběhne a vypíná se při zastavení pásu.

Electric blade guide

Elektrické vedení pilového pásu
Při řezání kmenů různých velikostí může operátor snadno nastavovat motoricky ovládané rameno vedení pásu spínačem na ovládacím panelu.

Debarker

Předřez
S volitelným předřezem pro odstraňování nečistoty a kůry z dráhy pilového pásu se životnost pásu prodlužuje.

Setworks

Setworks
S volitelným Pracovním nastavením (Setworks), prostě jedním tlačítkem nastavíte rozměr prkna, pila automaticky mění polohu pro každý řez.

Sawhead Tower

Řezná hlava xFRAME
tuhý pevný rám drží ovládací panel, motor a řeznou hlavu. ŘEZNÁ HLAVA xFRAME se pohybuje po straně pomocí bočního tandemu ocelových tyčí rámu lože.

Control Panel

Obsluha pily
Ovládací prvky pily jsou soustředěny na ovládací panel operátora. Z tohoto místa má operátor vždy neustále dokonalý přehled o řezném procesu. Široké snadno uchopitelné madlo funguje jako tlačná tyč je-li pila zakoupena bez motorického posuvu.

LX100 Videa

SPECIFIKACE

Výkon
StandardněElektromotor 7.5 kW
VolitelněElektromotor 11 kW
Řezná kapacita kmene
Řezná délka kmene 5.40 m - 
(lože M2 - 2 segmenty, každý 2,75m)
5.58 m - 
(lože S3 - 3 segmenty, každý 1,85m)
8.10 m - 
(lože M3 - 3 segmenty, každý 2,75m)
Max. Ø kmene 70 cm
 Max. šířka řezu  64 cm
Vybavení řezné hlavy a volitelné možnosti
Standardně Motoricky pohyb nahoru/dolů
Elektrické vedení pilového pásu
Systém napínání pilového pásu
Nádoba mazání pilového pásu
Vodítka pilového pásu s rolnami
Volitelně Motorický posuv
Pracovní nastavení SW<
Předřez
Vybavení lože pily a volitelné možnosti
Standardně    3 sekce lože – lože S3
3 boční opěry kmene - lože S3
2 manuální upínání kmene - lože S3
1 Klín pro kmen
Volitelně Obracák
Přídavné sekce lože-  (1,85 m nebo 2,75 m)
Pilový pás
Délka4010 mm
Šířka32-35 mm
Průměr kola pilového pásu483 mm
Požadavky pily
Normální elektrické napájení7.5 kW - 16 Amp
11 kW - 25 Amp
Velikost výstupu připojení odsávání prachuPrůměr 101.6 mm

NOVÉ PŘÍBĚHY O ÚSPĚCHU

Nahrazování starých pil moderním zařízením v Indonésii

28. listopadu 2019

Nahrazování starých pil moderním zařízením v Indonésii

Jak roste cena kmenů, získání větší výtěžnosti z každého jednotlivého kmenu nutí indonéské firmy modernizovat své pilařské strojní vybavení.

Doddik Sulistiono je majitel společnosti Citra Fajar Utama – dřevozpracující a nábytkářské firmy  na střední Jávě v Indonésii. Jako doplněk k místní poptávce firma také exportuje své řezivo a nábytek do Číny, Jižní Koreje a na Tchaj-van.  

“Zpracováváme sonokeling [Indian rosewood - indické růžové dřevo] a jati teak [teka obrovská],” říká pan Sulistiono, “na různé výrobky jako jsou dekorační tvarované profily, materiál na kytary, laminované desky a nábytek.”

Firma používá tradiční svislé pásové pily (katry) pro veškerý prvotní pořez kmenů. Začali se rozhlížet po jiných možnostech a vyzkoušeli pilu Wood-Mizer. Kvalita povrchu a výtěžnost na ně udělala velký dojem, takže zakoupili hned tři pily Wood-Mizer – jednu LT15 a dvě LX100.

“Proč používáme pily Wood-Mizer?” vysvětluje pan Sulistiono. “Protože ceny kmene jsou dnes skutečně vysoké. Potřebujeme více dřeva z každého kmene a také potřebujeme lepší kvalitu povrchu. Takže jsou pily Wood-Mizer skutečně důležité pro náš výrobní proces.”

“Byli jsme schopni snížit naše náklady – zvláště naše výrobní náklady po zavedení pil Wood-Mizer poklesly. A jelikož získáváme lepší kvalitu povrchu, nemusíme už prkna prohánět oboustrannou srovnávačkou.”


Pily používají pilové pásy Wood-Mizer RazorTIP, které byly zkonstruovány pro řezání tvrdého dřeva. Pan Sulistiono je velice spokojen s jejich kvalitou. Zpravidla jeden pilový pás pracuje dvě hodiny , pak je vyměněn, naostřen a nastaven a je připraven další den znovu řezat. S jedním pilovým pásem RazorTIP nařežou asi 25-30 kubíků dřeva.

Indonésie nyní pečlivě monitoruje  procesy lesního hospodářství a respektování přírodních zdrojů. "Dřevo přichází z plantáží, které jsou spravovány místní i ústřední vládou, které zavedli program trvale udržitelného hospodaření – od malých po velké stromy."

“Máme velké stromy,” říká pan Sulistiono. “A musíme je zachovat.”

Kvůli skutečnosti, že technologie tenkého zářezu od Wood-Mizer šetří dřevo, funguje již nyní v Indonésii hodně pil Wood-Mizer.

“Rozhodli jsme se koupit po jedné další pile LX100 a LT15. V budoucnosti plánujeme zakoupit pilu LT40 nebo LT70, aby se naše produktivita významně zvýšila , zvláště během řezného procesu kmene.”


Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x