OMÍTACÍ PILA EG350

Vyžádat cenu a informace!

EG350 je odolná omítačka, která může úspěšně produkovat omítnutá prkna z rozměrných kusů tloušťky až 100mm a maximalizovat produktivitu vaší pily. Poháněné vstupní i výstupní podávací pásy pohybují prkny omítačkou. Přemístitelná ovládací konzola obsahuje knoflík proměnného posuvu pro nastavení rychlosti od 0 až do 25m za minutu podle velikosti omítaných prken. EG350 se dodává se dvěma pilovými kotouči, které se posouvají do středu a od středu. Kotouče se posouvají elektricky z ovládací konzoly. Pro zlepšení produktivity lze přidat volitelné Pracovní nastavení a lasery.

EG350 Vybavení

EG350 circular blades

Dva pilové kotouče
Dva kotouče 400mm se posouvají ke středu a od středu stroje.

EG350 Setworks

Volitelně Pracovní nastavení
Rychlé a přesné polohování pilových pásů pro správný rozměr prkna.

EG350 Electric motor

Dva elektromotory
2 x 5.2kW Jeden pro každý pilový kotouč

EG350 Laser

Volitelně laser
Volitelné lasery pomáhají operátorovi v přesném polohování materiálu pro maximální výtěžnost.

EG350 Rollers

Poháněné podávací pásy
Dva ocelové horní válečky a vstupní a výstupní pásy pohybují prkny omítačkou.

Sawdust removal port

Odsávání pilin
Horní a dolní výfuk odsávání umožňují dokonalé odstranění pilin.

SPECIFIKACE

Výkon
 Standardně  Elektromotor 2 x 5.2kW
Parametry řezaného materiálu
 Maximální šířka   materiálu  500 mm
 Maximální řezná šířka  400 mm
 Minimální řezná šířka  60 mm
 Minimální řezná tloušťka  100 mm
 Maximální řezná   tloušťka  15 mm
 Minimální délka prkna  1100 mm
Standardní a volitelné vybavení
 Standardně  2 pilové kotouče
 Stavitelná rychlost
 Sada 2 laserů
 Pracovní nastavení
Systém podávání
 Počet válečků  2
 Rychlost posuvu  0-20 m/min
Pilový pás
 Šířka  400 mm
 Počet zubů  36
 Kerf  4 mm
 Počet pilových pásů  2
 Tloušťka pilového pásu  4 mm
Omítací pila omítačky
 Použití normální sítě 400 V 50 Hz 3Ph

Nové příběhy o úspěchu

Dům snů? Ale ovšem, postavený ze dřeva

17. dubna 2016

Dům snů? Ale ovšem, postavený ze dřeva

Rodina Kučerových z obce Málkov, okres Chomutov, úspěšně rozvíjí pilařskou činnost, pomáhá lidem stavět domky jejich snů.
Pan Jiří Kučera pracuje v oboru řadu let. Společně se svou manželkou Adrianou vlastní firmu "Pila Chomutov", kde jsou od roku 2002 v provozu pásové pily firmy Wood-Mizer. 

"Poprvé jsem viděl tuhle techniku na výstavě v Brně a líbilo se mi jak to zařízení kmeny řeže – říká pan Kučera. – Takže jsem zvážil výhody a nadějné vyhlídky a objednal dvě pily LT40".

Od té doby rodinný podnik Kučerů rostl a rozvíjel se, a o pět let později, v roce 2007 své pily  LT40 prodali a koupili nové modernější pásové pily LT40ME15SAH.


"Wood-Mizer jde stále kupředu. Konstruktéři neustále pracují na inovacích. Technický pokrok přináší nové změny v  konstrukci a  pokud chcete být na konkurence schopné úrovni s jinými pilařskými podniky, je lépe používat moderní zařízení", - vysvětluje Miroslav Greill, ředitel firmy Wood-Mizer CZ s.r.o. v České republice.

Jiří Kučera s ním naprosto souhlasí.

"Poprvé byly všechny naše nové pily LT40 vybaveny "Pracovním nastavením" (setworks). To usnadňuje práci operátorům: není třeba si pamatovat tloušťku prkna; není třeba v duchu počítat.

Pracovní nastavení dokáže i pracovat v programovatelném řezném režimu.

Objednali jsme pily s prodlouženým ložem a jsme teď schopni řezat kmeny dlouhé až 14,5 m", říká pan Kučera.

Po tak dlouhém řezivu je poptávka, protože Pila Chomutov našla docela zajímavou mezeru na trhu – stavbu dřevěných domků a chat.

"Vyrábíme různé věci – stěnové nosníky, oplocení, besídky, lavice. Ale hlavně dřevěné domky. Lidé za námi obvykle přicházejí s vlastním architektonickým návrhem. Máme velice dobré zkušenosti se stavbou nosné konstrukce. Proto pozorně projekt zkontrolujeme, vzneseme připomínky, poradíme a pak nařežeme dřevěné prvky domku přesně podle rozměrů a počtů zákazníka", vysvětluje pan Kučera detailně svou práci.

Z 10 pracovníků firmy jsou čtyři vyškoleni k práci na pásové pile Wood-Mizer. Další tři s Jiřím Kučerou jako šéfem provádějí konečnou montáž domků.


"Kvalita řezání je pro nás klíčová. Podívejte se na dokonalý povrch tohoto hranolu – po seříznutí pásovou pilou Wood-Mizer, - ukazuje pan Kučera řezivo připravené k dodání a skutečně, tenhle hranol vypadá ideálně hladký povrch, jako by projel hoblovačkou.

"Řezná kvalita závisí hlavně na tom, jak je pilový pás naostřen, - říká Miroslav Greill. - Pan Kučera objednává tuto službu v našem středisku ReSharp v Praze a má vždy dokonale udržované pilové pásy a  v  požadovaném termínu".

"Ano, to je velice užitečné, - potvrzuje pan Kučera. – Moji lidé jsou velice vytíženi vlastní výrobou a je tedy pro mě snazší objednat a zaplatit službu ReSharp než provádět vlastní ostření a zaměstnávat dalšího zaměstnance. Prostě pošlu každých 10 dní poštou 40 pilových pásů a za 3 dny je dostanu zpátky naostřené rozvedené, připravené k řezání. Co se týče nástrojů, jsem absolutně spokojený".

Pila Chomutov měla největší počet objednávek v letech 2007-2009, kdy řezala kolem 2.400 kubíků ročně, noví zákazníci přijížděli pro řezivo i ze vzdálenosti 100 km. V roce 2012 nařezali 1.900 kubíků borovice, smrku a modřínu.

"Minulé léto jsem byl v jednom kole při instalaci domků, skoro bez volných víkendů: pracoval jsem i o 13 sobotách a 11 nedělích", říká pan Kučera.

Samozřejmě taková tvrdá práce je možná jen s takovými lidmi, kteří mají své povolání rádi.

"Ach ano, - přikyvuje Adriana Kučerová, - vymýšleli jsme svůj vlastní dům a dělali projekt více než dva roky a pak další čtyři roky stavěli".


Výsledkem je krásný rodinný dům Kučerových v horách. Plocha 600 metrů čtverečních, tři podlaží se sklepem a podkrovím. Je to nádherné místo pro celou rodinu, zvláště pro děti.

Jiří a Adriana mají sedmnáctiletého syna, který je mechanik; šestnáctiletou dceru, budoucí kadeřnici a desetiletého školáka.
Na dvoře pily, kde jsou složeny kmeny a hotové řezivo, nás pan Kučera upozorňuje na prkna, která mají ve své struktuře i vady.

"Obvykle je takové dřevo odpad, ale existuje levný způsob jak proměnit tento kaz v přednost a vyrobit z tohoto prkna něco zvláštního", míní pan Kučera.

Taková prkna vysuší, očistí a dále opracovává jejich povrch popelem. Následkem toho získá povrch skvělou platinovou barvu a komplikovaný vzor namísto předchozí vady, což změní toto prkno v jedinečný dekorativní prvek, například pro starožitnou lavici nebo stůl.

S takovým tvůrčím přístupem k hodnotnému přírodnímu materiálu, a rovněž s možnostmi, které nabízí technologie firmy Wood-Mizer, má "Pila Chomutov" vždy zákazníky a její vlastníci si to užívají, nejen z finančního hlediska, ale také proto, že pomáhají lidem stavět domovy jejich snů.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x