Pracovní nastavení

Systémy počítačového Pracovního nastavení

Každodenní řezání dřeva vyžaduje spoustu práce s měřením a počítáním, což omezuje produktivitu operátora. Systémy počítačového Pracovního nastavení Wood-Mizer toto rozhodování z řezání odstraňují a zvyšují výtěžnost i produktivitu. Při použití Pracovního nastavení se nemusí operátor zatěžovat měřením a vlivem velikosti zářezu, čili množstvím dřeva odebraného pilovým pásem. Vše co potřebuje, je nastavit požadovanou velikost prkna a začít řezat.ACCUSET

Accuset podstatně zvyšuje provozní přizpůsobivost poskytovanou jednoduchým Pracovním nastavením a PLC Pracovním nastavením. Navíc k 16 programovatelným pamětem pro tloušťku prkna má systém také čtyři provozní režimy.

 • Manuální režim
  - systém funguje čistě manuálně.
 • Režim automatického pohybu nahoru/dolů
  - každé cvrknutí spínače zvedne nebo sníží hlavu o naprogramovanou velikost.
 • Režim podle šablony
  - do systému lze naprogramovat 16 standardních řezných vzorů.
 • Režim s referencí
  - systém si umí pamatovat polohu hlavy posledního provedeného řezu na dvou stranách hranolu.

PLC pracovní nastavení

PLC Pracovní nastavení je pro pily vybavené střídavými motory pohybu nahoru/dolů. Funkce je velice podobná jednoduchému Pracovnímu nastavení s kapacitou pro dva operátorem programovatelné rozměry, které lze vybírat dotykem knoflíku. Schopnost předem programovat často používané rozměry a jejich okamžité vyvolání zvyšuje produktivitu a přesnost, což zase zvyšuje rentabilitu řezného provozu. PLC Pracovní nastavení má také funkci horní a dolní meze a vestavěný kalkulátor vztažený k loži, abyste byli schopni řezat předem nastavenou tloušťku přímo odshora po poslední řez.


Pracovní nastavení-PLC2

Pracovní nastavení SW-PLC2 je volitelná možnost, která automaticky snižuje hlavu do předem nastavené řezné výšky. Pracovní nastavení SW-PLC2 je založeno na programovatelném logickém řadiči (PLC), magnetostrikčním měřícím pásu (který odečítá aktuální výšku řezné hlavy), programovatelném ovládacím panelu a řadiči rychlosti otáčení pro asynchronní motory.


Pracovní nastavení SW

Pracovní nastavení SW zvyšuje produktivitu a přesnost pomocí odolné elektroniky k rychlému polohování hlavy pro další řez. Je k dispozici pro střídavé i stejnosměrné pily, snadno se používá a umožňuje vám velice rychle měnit velikosti prkna bez potřeby každý rozměr předem naprogramovat.