Small Log Processing

CHYTRÉ ZPRACOVÁNÍ KMENE SLP1

RENTABILNÍ PŘEMĚNA MALÝCH KMENŮ

Vyžádat cenu a informace!

Linka SLP – chytré zpracování kmene používá pilové pásy s tenkým zářezem na každé jednotce v lince k dosažení lepší výtěžnosti kmene než jiné způsoby zpracování.

SLP je velice oblíbena mezi výrobci palet, je zaměřena na nejvyšší možný zisk z kmenů podřadné kvality o průměru až 400 mm a zvýšení vaší konkurenční výhody. Linka SLP se s úspěchem využila při řezání vysoce kvalitního konstrukčního materiálu pro palety. Je to přizpůsobivá linka, kterou lze upravit podle řady různých požadavků uspořádání, aby vyhověla potřebám pilařů.

Protože je to linka modulární, lze stroje v lince uspořádat tak, aby to odpovídalo řezným potřebám jak se trh mění.
Linka SLP používá modulární systém Wood-Mizer, stejný pro řadu strojů, které používají stejné elektrické součásti, řemeny i ložiska, proto může pilař udržovat méně náhradních dílů na skladě.

Linka SLP:
• Náklady nižší než u podobných linek.
• Vyžaduje nižší instalační náklady a nároky.
• Vyrábí více výrobků a méně odpadu.
• Snižuje spotřebu energie.
• Levně se udržuje.

SLP 1 Videa

Videa od zákazníků

SPECIFIKACE

VÝKON
 TVS-SC2.4L 2 x 11 kW elektromotor
 HR200 15 kW elektromotor
 HR500 2 x 11 kW elektromotor
 HR700 2 x 15 kW elektromotor
 Použití normální sítě 400V / 50 Hz, 3Ph
ŘEZNÁ KAPACITA
 Min. průměru kmene  100 mm
 Max. průměru kmene  400 mm
 Min. délku kmene 1.2 m
 Max. délku kmene 2.4-3.6 m
 Min. šířky řezu 70 mm
 Max. šířky řezu 250 mm
FUNKCE HLAVY PILY A VOLITELNÉ MOŽNOSTI
 Standardní vybavení TVS
SVS
HR500 nebo HR700
 Volitelné podpůrné vybavení Zakládání: Rampa pro kmen
Plošina pro kmen
Skloněná plošina pro kmen
Dopravníky: Dopravní plošina
Válečkové stoly
PILOVÝ PÁS ( délka a šířka )
 TVS-SC2.4L 4.67 m x 32-38 mm
 HR200 4.67 m x 32-38 mm
 HR500 4.01 m x 32-38 mm
 HR700 4.67 m x 32-38 mm
POŽADAVKY PILY
 Délka 28 m
 Šířka 8 m
 Výška 2.15 m

SLP1 plánování

CHYTRÉ ZPRACOVÁNÍ KMENE - CHARAKTERISTIKA

TVS


Twin Vertical Saw – dvojitá svislá pila používá pilové pásy s tenkým zářezem k efektivnímu odebírání dvou svislých stran kmenů o průměru až 400mm.
TVS je úsporná,univerzální, konstruována pro vysoký výkon a se silnou stavbou pro roky spolehlivé služby. TVS pracuje stejně dobře jako samostatná jednotka nebo začleněná do linky.
Přemístitelné ovládací stanoviště soustřeďuje veškeré ovládání rychlosti řetězu posuvu, šířky řezu, aktivaci laseru i volitelného Pracovního nastavení. Počítač Pracovního nastavení uchovává pět různých předem nastavených šířek, což umožňuje aby operátor rychle měnil rozměry řezu podle velikosti kmene, omezí se potřeba nejprve kmeny třídit.

číst dál


Systém posuvu do V pohybuje najednou jedním kmenem pilou TVS. Hroty s přítlakem dolů kmen vedou. Rozestupem úchytů lze pohnout, aby odpovídal standardním délkám kmenu. To je dobrá možnost pro rovné kmeny se standardními délkami.

číst dál


Systém posuvu řetězem s hroty s odolnými horními válečky s hroty dodávají kmenu stabilitu při průchodu pilou. Kmeny lze zakládat na řetězový posuv s malými vzájemnými mezerami nebo bez mezer. Tato možnost je ideální pro zvýšení produktivity u rovných i zakřivených kmenů. Výstup lože má tři možnosti pro manipulaci s krajinkami.

číst dál


Pro pravoúhlé pořezání dřeva, které má už dva rovně seříznuté povrchy je k dispozici plochý řetěz posuvu s horními válečky s hroty. To se obvykle využívá, když jsou spolu v lince zařazeny dvě TVS. Další populární využití pro TVS je linka pro vytěžení krajinek. Objemné krajinky lze nechat projít TVS a pak přesunout k následné pile nebo následné pile s více hlavami.

číst dál


Single Vertical Saw – jednoduchá svislá pila zjednodušuje odebírání třetí strany kmene při zpracování. Umístěna v lince za TVS, připravuje pila SVS hranol k přesunu na následný pořez. SVS má maximální šířku řezu 300mm. Maximální velikost materiálu je šířka 400mm x výška 250mm.

číst dál


Ideální pro firmy, které potřebují dostupnou vícehlavou pilu, HR500 může s jejich podnikáním růst. Od jedné do šesti hlav, modulární konstrukce HR500 vám umožňuje přidat více řezných hlav později a vyrábět až šest prken a jednu krajinku v jednom průchodu. Pro hranoly kratší než 1.2m nebo pro materiál s vnitřním pnutím je k dispozici možnost s dvojitým válečkem.

číst dál


EG300 kombinuje funkce obou – omítačky a vícenásobného dělení do jednoho stroje. EG300 maximalizuje výtěžek z každého prkna a zvyšuje celkovou produktivitu vaší pily o 20-30%.

číst dál

zařízení pro manipulaci s materiálem

Konstruována pro snadnější a efektivnější zakládání na plošinu pro kmen s vysokozdvižným vozíkem. Také zvyšuje kapacitu kmenů na plošině, minimalizuje tudíž četnost zakládání.


Pro udržení přísunu kmenů do linky potřebujete silný a robustní systém podávání kmene. Naše plošina pro kmen byla konstruována tak, aby odolala drsnému pilařskému průmyslu. Naše masivně konstruované plošiny poskytnou ve velice náročném prostředí roky služby.

 • • Výkonný motor a převodovka zajišťují životnost
 • • Odolný článkový řetěz
 • • Hlavní opěrné trubky 200 x 100mm

 


Skloněná plošina pro kmen byla navržena tak, aby přiváděla kmeny kontrolovaným způsobem až ke stanici operátora, operátor se může soustředit na vyrovnání kmene a plynulé podávání do TVS.

 • • Článkový řetěz se zarážkami, které pomáhají kmeny od sebe oddělit.
 • • Spínač dorazu zajišťuje připravenost dalšího kmene k založení.
 • • Pevná konstrukce s velkou převodovkou a motorem pro každodenní přísun malých i velkých kmenů.

Každá pila je jiná. Proto děláme naše dopravní plošiny modulární. Objednejte si hnací koncový modul a nepoháněný koncový modul a pak tolik modulů prodloužení kolik pro vaše uspořádání potřebujete. Prodlužte nebo zkraťte dopravník nebo výšku/sklon dopravníku, aby to odpovídalo vašim potřebám. Stejně jako plošiny pro kmen jsou tato plošiny masivní konstrukce, aby zvládly požadavky pilařského prostředí.

Skloněné plošiny – Odebírají postranní prkna s přizpůsobivostí volby úhlu sklonu, který vyhoví vašim potřebám.

Rovné dopravní plošiny – Dopravují dřevo různými směry s možností doplnit tolik prodloužení, kolik je třeba, aby to vyhovělo pro požadovanou délku.

 • • Vysoce kvalitní řetěz
 • • Spínač dorazu pro ovládání přísunu materiálu
 • • Robustní motor a převodovka
 • • Masivní konstrukce

Jednoduchý válečkový stůl, který lze využít kdekoli v lince. Efektivní prostředek pro propojení strojů dohromady bez zaměstnávání další pracovní síly pomáhá zajistit hladký pohyb dřeva pilou.

Instalace linky SLP po celém světě
  Nové příběhy o úspěchu

  Finský dealer Wood-Mizer vítá novou řadu dřevoobráběcích strojů

  Finský dealer Wood-Mizer vítá novou řadu dřevoobráběcích strojů

  Howard Blackbourn, zástupce Wood-Mizer z Finska se podělil o své názory k dřevoobráběcím strojům, o své vášni pro dřevo a proč je Finsko naprosto nejskvělejší místo pro práci a...
  Silná žena u ovládání pily

  Silná žena u ovládání pily

  Bad Berka jsou malé lázně v německé spolkové zemi Duryňsko. Tady jsme se setkali se Sandrou Eule, jedinou 'ženskou' provozovatelku pily Wood-Mizer v Německu. Poznali jsme...
  Velká pila zhodnocuje rodinné podnikání v Dánsku

  Velká pila zhodnocuje rodinné podnikání v Dánsku

  “Když jsem začínal s podnikáním a byl jsem schopen udělat zisk, uvědomil jsem si jak je snadné obsluhovat pilu a jak je to zajímavé. Inspiruje mě to k práci s pilou každý den,”...