• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Wood-Mizer History

V roce 1982 začal Wood-Mizer ve skromných poměrech – v garáži ve státě Indiana, USA. Donald Laskowski a Daniel Tekulve měli nápad, hledali efektivnější způsob jak řezat kmeny na použitelné dřevo. Vytvořili něco úplně nového a objevily se nové příležitosti. Najednou si mohl kdokoli vyrábět vlastní dřevo snadno a ekonomicky a pro producenty dřeva po celém světě nastala úplná revoluce.

Továrna, postavená v Indianapolis následně během pouhých pěti let vyrobila více než 2,500 pil. Levná pila vyrábějící řezivo v kvalitě normálně spojované s mnohem nákladnějšími pilami, to byl nesporný úspěch!


Original Wood-Mizer Sawmill Laskowski 1982Original Wood-Mizer Sawmill Laskowski 1982

Průmysl pojízdných pil rostl a zákazníci požadovali pily s vyšší produktivitou. Wood-Mizer na to reagoval uvedením řady Super v roce 1997. Další pila byla LT15 – nejmenší firmou Wood-Mizer nabízená pila v tomto období.

V roce 1990 polský podnikatel rozpoznal možnosti těchto pil a uvedl výrobky firmy Wood-Mizer do Evropy. Naše evropská centrála byla založena v Kolo v Polsku, aby obsluhovala trhy v Evropě, Africe a v Asii. Společnost  rostla jak se více a více lidí seznamovalo s koncepcí pilařské technologie tenkého zářezu.

Dnes je Wood-Mizer Industries dynamická a moderní mezinárodní společnost. Evropa, Asie a Afrika jsou všechny obsluhovány z evropské centrály.  Firma pracuje podle norem ISO 9001:2008, moderní výrobní závod zaměstnává více než 300 lidí. V roce 2007 byla dokončena nová výrobní hala pilových pásů s plochou 2,400m2, aby umožnila instalaci dalších linek a rovněž uvolnila prostor ve výrobní hale pil. 

V letech 2012-2013 byly dokončeny dvě nové haly, přibylo více než 4,200m2 výrobních a kancelářských ploch. Byla dokončena velká výrobní hala a zákaznický servis a dílny.

Wood-Mizer Europe new production hall 2014

Rostou servisní střediska Wood-Mizer se zástupci ve více než 100 zemích. Během více než 30 let celosvětové aktivity vyrobil Wood-Mizer více než 60,000 pil plus ohromnou řadu doplňkových dřevozpracujících zařízení.