Zprávy

Wood-Mizer představí na LIGNA 2017 dvě nové řady pil a nový pilový pás odstraňující piliny

11. března 2017

Wood-Mizer představí na LIGNA 2017 dvě nové řady pil a nový pilový pás odstraňující piliny

Na výstavě LIGNA 2017 uvede Wood-Mizer nové velkokapacitní pilařské zařízení - nazvané Wood-Mizer TITAN - plus novou řadu profesionálních pil LX.

Návštěvníci venkovního stánku Wood-Mizer na LIGNA 2017 uvidí nové velkokapacitní pilařské zařízení i dobře známé modely pil Wood-Mizer.

Firma rozšiřuje svůj sortiment výrobní techniky do nových řad výrobků a Wood-Mizer TITAN představuje ohromný krok vpřed do velkokapacitního zpracování dřeva: řady TITAN jsou schopné vyrobit až 150 i víc kubíků nařezaného dřeva za směnu. Masivní konstrukce je navržena pro maximální odolnost a trvalý výstup velkého objemu.

Nová řada Wood-Mizer TITAN bude na LIGNA 2017 představena několika jednotkami – širokopásovou pilou WB2000, širokopásovou dvojitou svislou pilou (Twin Vertical Saw), velkokapacitním TITAN vícenásobným dělením (Multirip) a TITAN omítačkou. Všechny stroje TITAN jsou modré, aby se odlišily od dobře známých pil  Wood-Mizer s úzkým pilovým pásem.

Další novinkou je nová řada pil LX, která představuje alternativní vlastnosti a kapacitu ke tradičním pilám Wood-Mizer řad LT. Řady pil LX předvedou vlastnosti a a konstrukci (třeba nový xFRAME), které předtím Wood-Mizer nikdy nenabízela.

Wood-Mizer TOOLS – úplná sada pilových kotoučů, pásů pro rámové pily, hoblovacích nožů, širokých pilových pásů a dalších nástrojů – bude prezentována na LIGNA 2017 v rozšířeném rozsahu. Prodej výrobků TOOLS se v roce 2016 ztrojnásobil a Wood-Mizer očekává, že tento trend bude pokračovat.

Další zařízení na LIGNA 2017 bude vysoce kapacitní modulární následná pila HR700 (schopná řezat 400 mm hranoly) se systémem návratu hranolů Merry-Go-Round (kolotoč), několik pil z dobře známé řady LT, zařízení pro údržbu pilových pásů jak pro široké tak úzké pásy a kompletní spektrum úzkých pilových pásů.

Nový pilový pás Vortex odstraňující piliny bude představovat nový pokrok v technologii pilového pásu. Tento revoluční profil nezanechává prakticky žádné piliny na povrchu prkna. To má velký význam pro výrobce palet, kteří často musí použít další postup k odstranění pilin z prken před procesem sušení. Pilový pás Vortex byl vyvinut v USA a trh jej velice dobře přijal. Počáteční testy v Evropě, Africe a Asii ukázaly významný zájem o tento nový profil.

Zveme vás do stánku Wood-Mizer na výstavě LIGNA a uvidíte budoucnost pilařství!Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

ZPRÁVY