Zprávy

22. března 2018

Wood-Mizer získává švédského výrobce čtyřstranných tvarovaček, srovnávaček a souvisejících dřevozpracujících strojů

Populární dřevozpracující stroje z firmy MOReTENs AB jsou nyní k dispozici prostřednictvím globální distribuční sítě Wood-Mizer.

Wood-Mizer získal švédskou společnost MOReTENs AB dodávající úplný sortiment oblíbených čtyřstranných tvarovaček, srovnávaček, stolních pil, vřetenových tvarovacích frézek, srovnávaček/tloušťkovaček a CNC frézek do své globálně dostupné škály výrobků.

Firma MOReTENs, založená v roce 1980 konstruuje a vyrábí oblíbenou řadu dřevozpracujících strojů, která zahrnuje modely kombinující čtyřstrannou tvarovačku/srovnávačku, vřetenové tvarovací frézky a dílenské stolní pily. Navíc MOReTENs také dodává špičkové CNC frézky a stroje pro stavbu dřevěných domů.

“V celé naší historii se firma Wood-Mizer angažovala v poskytování nejkvalitnějšího zařízení pro zpracování kmenů na konečné dřevěné výrobky,” říká prezident a výkonný ředitel Wood-Mizer Richard Vivers. “Dostupné a univerzální výrobní linky tvarovaček a srovnávaček z MOReTENs se několik desetiletí osvědčují po celém světě a nyní jsou podpořeny vysoce kvalitním servisem a zákaznickou podporou jaká se očekává od Wood-Mizer.”

Zakladatel a vlastník firmy MOReTENs Bo Mårtensson se připojil k Wood-Mizer jako generální ředitel továrny ve švédském Ostersundu. Továrna ve Švédsku je pro Wood-Mizer pátým výrobním závodem na celém světě včetně tří podniků v USA a jednom v Polsku.

“Před mnoha lety, když jsem začínal s firmou MOReTENs a začal stavět dřevozpracující stroje, jsem byl mladý inženýr se zkušenostmi v tesařině,” říká Bo Mårtensson. “Jsem hrdý, když vidím své výrobky v dílnách po světě a nyní máme velké potěšení připojit se k týmu Wood-Mizer, který zpřístupní naši stávající produkci mnohem širší základně zákazníků a také zrychlí naši schopnost uvádět nové výrobky tak, aby potřeby našich zákazníků uspokojily.”

Počínaje březnem 2018 bude Wood-Mizer nabízet novou řadu tvarovaček/srovnávaček prostřednictvím své prodejní sítě. Poslední akvizice MOReTENs spoléhá na pozici Wood-Mizer jako celosvětového výrobce a dodavatele pil s úzkým pásem, nyní nabízejícím plný sortiment zařízení, jež mohou hladce proměňovat kmeny na vysušené řezivo a nakonec na hotové dřevěné výrobky – vše garantované odbornou kvalifikací a nasazením firmy Wood-Mizer k vynikajicímu zákaznickému servisu.


Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

ZPRÁVY