Zprávy

16. září 2017

Wood-Mizer představuje pilu LX450 se dvěma vodicími nosníky

Sortiment pil Wood-Mizer se během desetiletí průběžně rozšiřuje, ale nová pila Wood-Mizer LX450 nabízí kompletně překonstruovanou pilu, jaká nebyla nikdy předtím od firmy k dispozici.

Uvedením LX450 se Wood-Mizer stal prvním a jediným výrobcem pil, který poskytuje pilařům možnost výběru mezi pilou s jedním nosníkem (monorail) nebo dvojitým vodicím nosníkem (twin-rail), aby se přizpůsobily různým řezným aplikacím a preferencím.

Obdařena mnoha stejnými přednostmi světově proslulé řady pil Wood-Mizer LT, tato nová pila LX450 rozšiřuje dostupnou řeznou šířku na profesionálních 80 cm a hloubku řezu na 41 cm.

“Wood-Mizer byl dlouho jediný výrobce pily s konstrukcí jednoho samonosného nosníku držící několik patentů na tuto techniku a se 70,000 pilaři po celém světě,” říká Robert Baginski, provozní ředitel Wood-Mizer Industries v Evropě. “Každý pilař má odlišné potřeby a preference, které vedly k doplnění řady LX. Můžete mít nyní monorail řady LT nebo twin-rail řady LX  a získat nejlepší podporu v oboru využívanou vlastníky pil Wood-Mizer během posledních 35 let.”

Klíčová inovace pily Wood-Mizer LX450 je tuhý LX rám sloupu, který drží ovládací panel, motor a řeznou hlavu. Konstruován tak, aby se přizpůsobil větší šířce a hloubce řezu, rám LX jezdí na rovnoběžných ocelových kalených tyčích na loži a dovoluje operátorovi lepší výhled během řezného procesu.

Standardní vlastnosti pily LX450 zahrnují motorický posuv, motorický pohyb nahoru/dolů, hydraulickou manipulaci s kmenem s obousměrným řetězovým obracečem, ovládací konzole operátora, jednoduché Pracovní nastavení SW, odolné jemně stavitelné vyrovnávače, stahování prkna při zpětném pohybu, motoricky ovládané rameno vedení pilového pásu, systém hydraulického napínání pásu, mazání pásu, vodítka pásu s kladkami a automatickou spojku. Volitelná výbava zahrnuje předřez, Pracovní nastavení AccuSet® 2 a pevnou řídící stanici operátora s dálkovým ovládáním stroje umístěnou na začátku pily.

Pila Wood-Mizer se dvěma nosníky LX450 debutovala v Evropě na veletrhu LIGNA 2017 v Hanoveru. K dispozici bude od 3.čtvrtletí 2017.

Specifikace pily LX450
• Možnosti výkonu – elektromotory 11, 15, 18.5 kW
• Průměr 92 cm x délka 6.4 m
• Šířka řezu 80 cm a hloubka řezu 41 cm


Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

ZPRÁVY