Zprávy

Wood-Mizer představuje pilu LT15CLASSIC WIDE pro větší kmeny a širší prkna

4. října 2019

Wood-Mizer představuje pilu LT15CLASSIC WIDE pro větší kmeny a širší prkna

Wood-Mizer uvádí na trh nový model pily schopný řezat kmeny o průměru až 90cm.

S nově uváděnou pilou Wood-Mizer LT15CLASSIC WIDE budou nyní zákazníci schopni řezat kmeny o průměru až 90cm a vyrábět prkna široká až 83cm s jednoduchým, robustním a dostupným strojem. Řezná délka modelu LT15CLASSIC WIDE se nastavuje na požadovanou velikost přidáváním modulových sekcí lože.

"Od uvedení pily LT15 v roce 1997 je tato pila nejlépe prodávaným Wood-Mizer modelem všude po světě,” říká Krzysztof Kropidlowski, obchodní ředitel Wood-Mizer Industries, Polsko. “Zjistili jsme, že podstatná část majitelů pil LT15 čelí potřebě řezat větší kmeny. S novou pilou LT15CLASSIC WIDE mohou řezat objemnější kmeny mnohem snadněji a  obvyklým způsobem".


Velké kmeny se často vyskytují jako odpad při městské údržbě zeleně. Na řadě trhů se takové dřevo prodává laciněji, protože ne každá pila je umí zpracovat. Navíc, někdy dřevo z takových velkých kmenů má jedinečnou kresbu, je proto atraktivní pro špičkovou truhlářskou a stolařskou produkci. Všechny tyto věci vytvářejí různé cesty jak s pomocí LT15CLASSIC WIDE z pořezání velkého kmene co nejlépe a nejvíce vytěžit.

"Pila LT15CLASSIC WIDE byla velice úspěšná v USA, Africe i v Asii, takže věříme, že bude také velkým  přínosem evropské výrobní řady. Veškeré vybavení a volitelné možnosti pily LT15 jsou k dispozici i pro LT15CLASSIC WIDE," říká pan Kropidlowski.

První prezentace pily LT15CLASSIC WIDE v Evropě proběhla na veletrhu LIGNA 2019 v Německu, kde se nová pila setkala s velkým zájmem. Pro bližší informace kontaktujte svého místního zástupce .

VÝKONOVÉ PARAMETRY LT15CLASSIC WIDE
Max. velikost kmene:
Průměr 90cm
x 5,2m (2 segmenty, každý  2,7m)
x 5,4m (3 segmenty, každý 1,95m)
Max šířka řezu 90cm
Max šířka hranolu 83cm
Výběr motoru:
Elektromotor 11 kW
Benzínový 25HP
Benzínový 19HP
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

ZPRÁVY