Zprávy

Slavná pila Wood-Mizer LT40 – nyní s volitelnou širokou - WIDE hlavou

4. listopadu 2020

Slavná pila Wood-Mizer LT40 – nyní s volitelnou širokou - WIDE hlavou

Wood-Mizer představuje novou možnost široké hlavy pro svůj světoznámý model pily LT40. Tato alternativa zvyšuje řeznou kapacitu a je užitečná pro pilaře, kteří požadují řeznou šířku navíc.

Široká řezná hlava zvětšuje maximální šířku řezu ze 72 cm na standardních modelech na 84 cm na modelech se širokou hlavou. Širší hlava dovoluje řezání kmenů většího průměru - až 100 cm.

Model LT40WIDE je vybaven opásanými koly pilového pásu o průměru 483 mm a používá pilový pás o délce 433 cm. Pro zajištění lepší stability pilového pásu je nová LT40WIDE vybavena vylepšeným systémem ramena vedení pásu.

Řezná kapacita pily LT40WIDE

•    maximální průměr kmenu 100 cm
•    maximální šířka řezu 84 cm (vzdálenost mezi kladkami pilového pásu)
•    maximální šířka hranolu 63 cm
•    délka kmenu 5 m (lože S) nebo 6,3 m (lože M) nebo 8,4 m (lože L)

Možnost hlavy WIDE je také k dispozici na dalších řadách pil Wood-Mizer, jako jsou LT15WIDE a LT70WIDE.

“Jelikož možnost široké hlavy byla vyvinuta pro naši nejpopulárnější řadu LT40, zjistili jsme, že například v USA jsou nyní téměř všechny nové LT40 objednávány s touto možností,” říká Roman Frontczak, ředitel výzkumu a vývoje společnosti Wood-Mizer. “Nová pila se širokou hlavou poskytuje pilařům větší kapacitu pro řezání širších přířezů bez nutnosti obětovat mobilitu pily nebo produkci řeziva.”

Konstrukce upínání kmenu bude také přepracována, aby poskytla větší maximální řeznou kapacitu pro šířku hranolu až 72 cm.

Kontaktujte prosím svého místního zástupce Wood-Mizer, dozvíte se více a získáte cenovou nabídku.Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

ZPRÁVY