• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Zakázkové mobilní řezání ve Skotsku

27. května 2020

Zakázkové mobilní řezání ve Skotsku

Pět tipů na zakázkové řezání od zkušeného skotského pilaře. Věnujte pozornost tomuto rozhovoru, získáte několik užitečných rad o zakázkovém řezání dřeva s mobilní pilou.

Keith Threadgall je pilař ze Skotska, který pracuje na zakázku. S pilou Wood-Mizer pracuje od roku 1999, nejprve jako operátor na plný úvazek a později jako pilař na zakázku.

Nyní Keith provozuje svoji vlastní firmu s mobilní pilou usazenou v jižním Skotsku a řeže pro zákazníky po celém Skotsku. “Jsem pilařem víc než 20 let,” říká Keith. Je v kraji znám jako tvrdě pracující a spolehlivý podnikatel s mobilní pilou. Jeho znalosti pil Wood-Mizer a roky zkušeností jej dovedly k tomu, že se v roce 2011 stal zástupcem firmy Wood-Mizer.Tip 1 – Poznejte svůj trh a své zákazníky
Při práci na mobilních pilařských zakázkách navštěvuje Keith spoustu farmářů, majitelů realit a dalších lidí, kteří potřebují pořezat kmeny. Farmáři a vlastníci nemovitostí obvykle požadují řezivo z měkkého dřeva na stavbu kůlen, přístřešků a stájí, na oplocení, na obložení a další věci. Připomíná, že hodně jeho obvyklých zákazníků pracuje se dřevem soustavně a potřebují zakázkové dřevo vyrobené podle jejich vkusu z jejich vlastních dubových kmenů.
Tip 2 – Své cesty podrobně plánujte, navštivte v jedné oblasti více zákazníků
Velká část venkova Skotska je obtížně přístupná. Někdy Keith opouští domov na několik dnů, když mu trvá i pět hodin dojet do vzdálených částí severního Skotska se spoustou úzkých silniček. “Často se vydávám na cestu o den dřív a přespím v nějakém penzionu poblíž místa, kde budu řezat,” říká Keith. “Obvykle se snažím zkoordinovat práci pro různé zákazníky v dané oblasti, abych strávil méně času cestováním. Někdy jsou lidé rádi, když přijedu odpoledne, protože potřebují čas po ránu, aby se na moji návštěvu připravili. Funguje to docela dobře a nedělá mi to problém,” dodává Keith.Tip 3 – Berte sebou pilové pásy, náhradní díly, nářadí a další spotřební materiál
Keith obvykle cestuje sám, takže má rád jistotu, že má sebou dostatek náhradních dílů a pilových pásů. “Zpravidla cestuji sám a pokud je zapotřebí nějaká pomoc nebo speciální stroj, ponechám to na zákazníkovi, aby to zařídil. Vždycky beru sebou palivo pro pilu, pilové pásy, náhradní díly, řetězové pily a nářadí," říká Keith. “Obvykle beru čtyři až šest pilových pásů na den řezání, to je kolem jedné až dvou hodin řezání na pás. Pokud jedu na 3-4 dny, pak beru aspoň 20 přeostřených pilových pásů a aspoň krabici nových pásů jako zálohu. Z náhradních dílů beru zpravidla hnací řemeny B57, kladky vodítek, matice a šrouby pro seřízení vodítek pilového pásu a palivové filtry. Tyhle věci nejsou v podstatě v odlehlých oblastech k dispozici," říká Keith.Tip 4 – Dejte zákazníkovi přesné datum a buďte vždy dochvilní
Mobilní pilařství není ve Skotsku příliš konkurenceschopné. To, že je vždy k dispozici zákazníkům, pomohlo Keithovi získat více příležitostí: “Hodně je to o tvrdé práci a nasazení, a schopnosti plánovat dopředu. Někdy  zakázkoví pilaři jen slíbí, že budou mít čas za pár týdnů, ale nedají konkrétní datum. Já se vždy snažím dát přesný termín, kdy mohu zákazníky navštívit. To jim umožňuje zorganizovat si práci, stroje, nemovitost i dřevo k řezání," říká Keith.Tip 5 – Nedržte se zpátky, buďte otevření, podělte se o své zkušenosti, prodávejte pily

Keith říká, že řada jeho zákazníků se poohlíží po použitém pilařském zařízení. Někteří mají zájem koupit si pilu, rádi by rozjeli svoje vlastní vedlejší podnikání. “Pracuji se svými pilami rok nebo dva a pak je prodám. Zjistil jsem, že má cenu podpořit lidi, kteří pilu koupí a provozují ji v částečném režimu."

Autor: Mareks LomakoPrint

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat