• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

4. dubna 2018

Zajímavý projekt z USA: Garáž pro veterány pro Ford Auto muzeum

Americký Ford Car Club zbudoval muzeum v podobě dřevěné garáže z počátku 20. století.

Všeobecně se má za to, že model T americké automobilky Ford, který společnost Ford Motor Company vyráběla od roku 1908 do roku 1927, "postavil svět na kola." Je to první osobní auto na světě, které se stalo dostupné pro běžné Američany: v době, kdy se objevilo, byla jeho cena asi 850 dolarů a za pár let klesla na 350 dolarů. To bylo možné díky inovativnímu přístupu Henryho Forda k výrobě automobilů založené na pásové montážní lince. Celkem bylo vyrobeno více než 15 millionů automobilů Ford T.

V létě 2017 asi 5,000 návštěvníků – řada z nich ve svých restaurovaných vozech Ford T – přijelo na velkolepé otevření muzea a vzdělávacího střediska umístěného v ... historické dřevěné garáži, která vypadá jako by vypadla z nějaké retro fotografie!

Dan Conder, jeden z členů  T Ford Clubu a majitel pily Wood-Mizer, vypráví, jak bylo toto muzeum postaveno.

"Když bylo rozhodnuto udělat funkční garáž, kde se lidé jakéhokoli věku mohou naučit jak řídit, opravovat a restaurovat stará auta, pomysleli jsme si: co postavit historickou dřevěnou garáž, která bude vypadat jako na počátku minulého století a vytvořit tak autentickou atmosféru těch časů?".

"Pátrali jsme po tom, jak by taková garáž měla vypadat, abychom zajistili autentický dojem a rozhodli jsme se použít pro stavbu jasanové dřevo,” vysvětluje Dan. Dobrovolně nařezal kmeny na své pile Wood-Mizer LT40 a nadělal řezivo pro stavbu garáže.

Dokončení projektu zabralo asi rok, s tuctem dobrovolníků pomáhajících řezat a dopravovat dřevo, montovat dřevo na stěny stavby a provést všechny úkoly nezbytné k vytvoření vzhledu a prostředí garáže, jako by byla postavena v těch slavných dnech modelu T.

Dnes, Model T Ford Club of America’s Vintage Garage Education Center (Historická garáž vzdělávacího centra amerického klubu Fordu T) skutečně vypadá jako by vypadla z nějakého fotografického záběru z ranných dob minulého století. Stěny lemuje historické nářadí a nástroje a návštěvníci z celé země se tu dozvědí vše o tradici představované modelem T.


Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat