• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Wood-Mizer slogan “From Forest to Final Form – Z lesa do konečné podoby” dostává nový význam

17. února 2021

Wood-Mizer slogan “From Forest to Final Form – Z lesa do konečné podoby” dostává nový význam

“Dřevo” – to je slovo, které vyvolává spoustu myšlenek, třeba malý venkovský domeček z borových klád, překrásnou soupravu dubového nábytku do jídelny nebo krytou dokonale rovnou modřínovou terasu vzadu za domem. Miliony lidí na světě mohou žít lépe díky tomuto příjemnému a trvalému materiálu. Obnáší to spoustu nadšení, tvrdé práce a snů zhotovit všechny tyto krásné dřevěné věci. Dovolte nám připomenout ty pravé nástroje k naplnění díla “Z lesa do konečné podoby” - dřevozpracující stroje Wood-Mizer.

Už je to více než 30 let co započal Wood-Mizer fungovat v polském Koło a nabízet dřevozpracujícímu průmyslu širokou škálu strojů špičkové kvality. Firma během let rostla, expandovala na globálních trzích, investovala do nových výrobních zařízení a pomáhala tisícovkám zákazníků uskutečnit jejich cíle při práci se dřevem. Jsou to jejich jedinečné výrobky, které pomohly vybudovat rodinu Wood-Mizer, obdivuhodný tým dělníků, profesionálů a zákazníků, kteří sdílejí společnou vášeň – zaujetí pro dřevo.Dnes Wood-Mizer prodává pily a dřevozpracující zařízení ve více než 100 zemích celého světa, nabízí zařízení od mobilních po stacionární pily, vodorovné a svislé pásové pily, linky na zpracování kmenů, omítačky a vícenásobné dělící i rozmítací pily, pilové pásy i ostřičky pásů. Výběr těchto výrobků je znamenitý pro práci se dřevem v téměř každém prostředí – od kutilských koutků přes dílny malého podnikání až po velké průmyslové podniky.

Nedávno Wood-Mizer rozšířil svou nabídku přidáním tvarovaček a srovnávaček, prostě dalších dřevozpracujících strojů. Tyto nové stroje zahrnují modely MP160, MP180, MP200, MP220, MP260, MP360 a MP365. S těmito kompaktními a univerzálními stroji dostává slogan From Forest to Final Form nový smysl, umožňuje to zákazníkům dělat jejich konečné výrobky snadnějším a rentabilnějším způsobem. Výrobky mohou být nejrozmanitějšího druhu, od prken, podlah, oken, schodišť, zábradlí, zárubní, prahů, obrazových rámů až po další ozdobné prvky. Neexistuje omezení v tom co můžete s dřevozpracujícími stroji Wood-Mizer udělat!  Brzy po zakoupení duševního vlastnictví dřevoobráběcích strojů od švédského výrobce Moretens v roce 2017 bylo rozhodnuto využít tyto hodnotné zkušenosti a zahájit výrobu těchto věcí v polském závodě Wood-Mizer. Na všechny výrobní postupy dohlíží vysoce kvalifikovaní a zkušení pracovníci. Konstruktéři průběžně zlepšují použitou výrobní technologii, provozní inženýři dohlížejí na všechny činnosti při výrobě a každý stroj projde detailní výstupní kontrolou.

Hlavní úkol pro inženýry byl vytvořit výsledný výrobek kompaktní velikosti s použitím materiálů nejlepší možné kvality. Tvarovačky a srovnávačky Wood-Mizer se vyznačují těmito vlastnostmi:  

•    Vícenásobné obráběcí hlavy (horní, spodní, pravá, levá) umožňují dosažení požadovaného tvaru prkna po jediném průchodu strojem.
•    Samostatně spouštěné elektromotory pro každou obráběcí hlavu pomáhají snížit spotřebu energie a omezit hluk.
•    Každá hlava má snadno vyměnitelné nože.
•    Pevný podávací stůl vyrobený z nerezové oceli zajišťuje přesné zpracování a pohodlnou práci.  
•    Litinový srovnávací stůl je vysoce trvanlivý a odolný proti deformaci, oděru a namáhání.  
•    Nastavení tloušťky se provádí rychlým postupem ruční klikou.
•    Všechny funkce ovládání jsou dostupné z pohodlné jednotky operátora.
•    Piliny a třísky vznikající při obrábění jsou směrovány do odsávacích otvorů, takže pracoviště zůstává čisté.
•    Ocelový plášť stroje chrání elektromotory (samostatné pro každou hlavu), podávací válečky a nastavovací mechanizmus.
•    Stroj je lehký a kompaktní, takže jej můžete po dílně přemisťovat bez většího úsilí.Všechna dřevozpracující zařízení doprovází široký sortiment příslušenství – nástrojů Wood-Mizer, vyrobených ze špičkové kvalitní evropské oceli a tvrdokovu. Můžete zde najít řezné nože z rychlořezné oceli (HSS),  řezné nože se špičkou HM, řezné nože dvojstranné (Tri Metal HSS), profilové nože HSS, jednoúčelové obráběcí hlavy s výměnnými profilovými noži HM, sady mosazí pájenými HM nástroji se špičkami z tvrdokovu, obráběcí hlavy se 2/3/4 noži a pro speciální zákaznické objednávky může Wood-Mizer navrhnout nože zákaznických profilů nebo boční obráběcí hlavy. Můžete je objednat online nebo u vašeho místního zastoupení Wood-Mizer. Wood-Mizer zajišťuje špičkovou kvalitu, technickou podporu a servis s dvouletou zárukou na každý dřevozpracující stroj. Na YouTube je vám k dispozici řada instrukčních materiálů, rozhovorů se zákazníky, průvodců a praktických rad. Na YouTube vyhledávejte pomocí klíčových slov “Wood-Mizer moulders planers”.Uvádění dřevozpracujících strojů na trh dokazuje, že Wood-Mizer pokračuje ve vývoji nových technických řešení a inspiruje své zákazníky k práci na stále kreativnějších projektech se dřevem.Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat