• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

2. září 2020

Wood-Mizer představuje vysoce kvalitní multifunkční srovnávačku MP180

Kompaktní srovnávačka MP180 za dobrou cenu s funkcemi 3-v-1 šetří provozní náklady a čas při výrobě řeziva nábytkářské kvality, palubek, prken s drážkami a tvarovaných profilů.

Vícestranná srovnávačka MP180 vyvinutá firmou Wood-Mizer má jeden vodorovný obráběcí nástroj pro srovnávání a protahování a jeden boční nástroj přidaný ke spodnímu stolu pro tvarování. MP180, jeden z z nejmenších strojů v řadě srovnávaček / tvarovaček Wood-Mizer,  vyrábí hotová pravoúhlá prkna a tvarované profily při dvou průchodech strojem ve srovnání s šesti nebo osmi průchody požadovanými u standardní srovnávačky.Zpracování začíná použitím horního stolu pro opracování perfektně rovných dvou sousedních stran a vytvoření přesného vzájemného pravého úhlu. Pak se poslední dvě strany zpracují na spodním stolu protažením prkna na jeho konečné rozměry."Můžete vzít jakékoli z vašeho prohnutého usušeného dřeva a s použitím MP180 skončíte u perfektně rovného řeziva,” říká pan Keith Threadgall,  zpracovatel dřeva ze Skotska. "Jakmile je jeden povrch rovný, můžete materiál prohnat srovnávačkou a protější strana bude dokonale rovná – rovnoběžná s prvním povrchem."

Využitím vodorovného nástroje pro srovnávání / protahování a svislého nástroje ke tvarování,  má MP180 při provozu 3 funkce – srovnávání, protahování – tloušťkování a boční tvarování – bez překonfigurování stroje.
Několik vlastností dělá z multifunkční srovnávačky MP180 jedinečný stroj:

•    Šířka protahování je 410 mm – větší než má většina konkurentů na trhu

•    Výška protahování 260 mm

•    Přídavné boční vřeteno může tvarovat až do výšky 100mm

•    Litinové lože je masivní a tlumí vibrace stroje při zvýšené spolehlivosti

•    Snadno nastavitelný kryt horního srovnávacího nože zlepšuje bezpečnost provozu

•    Vodorovný obráběcí nástroj se standardně dodává se dvěma noži. Pro jemnější povrch je k dispozici  na přání nástroj se 4 nožovými drážkami.

•    Rychlost podávání je standardně konstantní 6m/min. Pro zpracování objemného tvrdého dřeva je k dispozici možnost proměnné rychlosti posuvu 2-12 m/min.

•    Hliníkové boční vodicí lišty se naklápějí až o 45 stupňů."Dokonce i když děláte hranoly 4” x 4”, nechcete je vždycky s úplně přesnými hranami,” pokračuje pan Keith Threadgall. "S naklápěcí vodicí lištou můžete snadno přidat jemný úkos 45 stupňů, abyste se ujistili že nebude ostrá hrana a pro zlepšení celkové estetiky. To přidává hodnotu konečnému výrobku"

Výhoda je, že můžete prkno profilovat a protahovat současně. Tím, že máte další vřeteno pro svislý boční obráběcí nástroj, máte možnost snadno měnit profilové nože a během dvou průchodů vyrábět prkna s drážkou a perem.Chytrá konstrukce MP180 obsahuje dva samostatné hnací motory, jeden pro horní obráběcí blok a jeden pro boční vřetena. Tyto dva motory lze spouštět jednotlivě v závislosti na vašich požadavcích – to umožňuje další úspory za elektřinu během provozu.

"Jde to ruku v ruce se způsobem Wood-Mizer myšlení používat pilové pásy s tenkým zářezem k úspoře oceli, spotřeby energie a odpadového dřeva. Tím, že neběží všechny motory současně se také snižují náklady na údržbu včetně pilových pásů, řemenů a ložisek," uzavírá Radoslaw Adamkiewicz, produktový manažer Wood-Mizer.

Tato jedinečná kombinace funkčnosti a kvality s dostupnou cenou činí z MP180 jasnou volbu pro truhláře, kteří chtějí mít jeden stroj místo tří, aby ušetřili provozní náklady, výrobní plochu i čas.* * *
Od roku 1982 si  Wood-Mizer získal pověst předního světového výrobce dřevozpracujícího zařízení se silným důrazem na inovativní dřevařské výrobky. S heslem „Z lesa do konečného tvaru“, Wood-Mizer nabízí širokou škálu zařízení zahrnující mobilní i průmyslové pily s tenkým pilovým pásem, pilařská zařízení se širokým pásem, pásové rozmítací pily, omítačky, srovnávačky/tvarovačky, zařízení pro manipulaci s materiálem, pilové pásy a zařízení pro údržbu pilových pásů, to vše pro zpracovatele dřeva a lesní profesionály či kutily po celém světě.
 
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat