• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Wood-Mizer představuje SlabMizer pro srovnávání širokého materiálu

30. prosince 2020

Wood-Mizer představuje SlabMizer pro srovnávání širokého materiálu

S rostoucími požadavky dřevozpracující ho průmyslu na vysoce kvalitní hotové dřevěné desky, Wood-Mizer uvádí na trh zařízení SlabMizer MB200 pro srovnávání desek, které je ideální pro vlastníky pil, zpracovatele dřeva i profesionální provozy.

SlabMizer, který byl vyvinut v USA, efektivně srovnává a upravuje povrchy dřevěných desek, prken, sukovatých kusů, koleček nařezaných z objemných špalků a další široký materiál s minimální nutnou prací.

Ve srovnání s tradičním frézováním nebo hoblováním, SlabMizer srovnává širší a tlustší materiál o šířce až 1420 mm a tloušťce 203 mm v kratším čase pomocí poháněné směrově ovládané řezné hlavy s proměnnou rychlostí podávání. Pro větší kapacitu lze přidat modulární prodloužení  stolu 1520 mm pro větší délku materiálu.Svařovaný ocelový rám pro těžký provoz se čtyřmi stavitelnými upínáními, které materiál spolehlivě přidržují. Snadné seřízení obráběné hloubky ruční klikou umístěnou na horní části řezné hlavy.  Stupnice pod klikou má dělení po 0,4 mm pro jemné polohování. Můžete při jednom průchodu ubrat 0,4 mm až 3,2 mm.

Řezná hlava se startuje a ovládá z ovládací konzole. Pomocí dlouhého kabelu ji můžete umístit z jakékoli strany stroje. Tato konzole je upevněna k ocelové stojánce. Ovládání zahrnuje zapnutí/vypnutí, proměnnou rychlost podávání a ovládání joysticky pro osy X a Y pro dokončení materiálu po nebo proti vláknu.Můžete zvolit manuální obsluhu řezné hlavy. Pomocí dvou tlačných tyčí na pravé straně hlavy změníte polohu řezné hlavy. Jakmile budou obě strany desky srovnány, konečná jemná úprava se dokončí pomocí připojené rotační smirkové hlavy o průměru 177 mm na požadovaný povrch. Prach z této operace se jednoduše odstraňuje odsávacím otvorem o průměru 100 mm u řezné hlavy, ten je propojen se systémem odsávání. Připojení hadice odsávání ke konstrukci je mimo pohled operátora.

Nyní, s doplněním zařízení SlabMizer, nabízí Wood-Mizer úplný sortiment dřevozpracujícího zařízení pod heslem „z lesa po konečnou podobu“, který umí proměnit kmen na vysušený konečný dřevěný výrobek.

Vlastnosti MB200 SlabMizer

•    Maximální šířka materiálu 1420 mm a maximální tloušťka 203 mm
•    Délka materiálu 3962 mm nebo delší s modulárním prodloužením stolu 1520 mm
•    Motorické směrové ovládání řezné hlavy s proměnnou rychlostí podávání nebo s manuálním podáváním
•    Řezná hlava s pěti 4strannými noži z tvrdokovu poháněná motorem 0,18 kW s 3950 ot./min.
•    Připojitelná rotační smirková hlava pro jemné dokončení
•    Zařízení vyráběno v Polsku

Pro další informace se obraťte na svého místního zástupce firmy Wood-Mizer.
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat