• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Wood-Mizer oslavuje 30 let na evropském trhu

23. září 2020

Wood-Mizer oslavuje 30 let na evropském trhu

Dřevo je jedním z nejcennějších materiálů, který umožňuje společnosti budovat lepší svět pro miliony lidí. Wood-Mizer vyvíjí a zavádí inovativní řešení, jejich prostřednictvím mohou dřevozpracující podniky růst a produkovat zisk. Tato řešení jsou tak efektivní, že umožňují uživatelům, aby pracovali s přírodními zdroji s maximálním využitím. To znamená, že se zařízením Wood-Mizer je pro zpracování zapotřebí méně dřeva a více stromů zůstává růst v lesích.

Wood-Mizer začal v Americe na konci sedmdesátých let, když dva inženýři – budoucí zakladatelé firmy  – započali práce na vytvoření mobilní pily.V té době byly kmeny zpracovávány jen velkými pilami, ale nově vytvořené kompaktní a mobilní pily Wood-Mizer nabídly nový, alternativní způsob řezání dřeva.

Jejich vynalezení vytvořilo řadu výhod, které způsobily v pilařství skokovou změnu:

•    Mobilní pily Wood-Mizer lze odtáhnout přímo na pracovní místo a tím odstranit náklady na dopravu kmenů.

•    Úzký pilový pás umí řezat desky tenké jen 2mm, takže je z každého kmene vyrobeno více prken a méně odpadu.

•    Pily Wood-Mizer jsou  ve srovnání s tradičními pilami vybaveny motory s nižším výkonem. To znamená nižší spotřebu energie a omezení výfukových emisí.

•    Pily Wood-Mizer jsou schopné řezat kmeny o velkém průměru.

•    Možná nejdůležitější změna je, že relativně malé pily Wood-Mizer vyrábějí dokonale hladké řezivo přesných rozměrů, což bylo dříve možné jen na velkém a nákladném řezném zařízení.Tato nová technologie způsobila v pilařství zásadní pokrok. Udělala řezání dřeva přívětivější k životnímu prostředí a dostupnější pro podnikatele a malé provozy od farmářů, majitelů nemovitostí a truhlářských dílen po nábytkářské továrny.

Uplynulo jen pár let od založení firmy v Americe a Wood-Mizer byl mezi průkopníky, kteří okamžitě po pádu komunistického režimu investovali do stavby svého výrobního centra v Polsku.To bylo v létě roku 1990. Dnes je výrobní zařízení polské Wood-Mizer Industries vlajkovou lodí rozvoje udávající tón celému průmyslu.

Zde jsou některé působivé údaje o třicetileté cestě evropského výrobního centra Wood-Mizer umístěného v Kolo ve středním Polsku.

•    Wood-Mizer je vybaven nejpokrokovějšími robotickými kovoobráběcími stroji z Japonska a Německa a neustále investuje do nejnovější technologie a profesionálních dovedností dělníků.

•    Výrobní dílny, sklady a kanceláře Wood-Mizer s podlahovou plochou více než 15,000 m2 se prostírají na více než devíti hektarech.

•    Výroba pilových pásů Wood-Mizer, kterou firma vyvinula speciálně pro řezání dřeva a která se stala modelem kvality v oboru, je certifikována podle normy ISO 9001: 2015. Sortiment řezných nástrojů pod značkou Wood-Mizer TOOLS zahrnuje více než 2,500 typů úzkých i širokých pilových pásů, hoblovacích nožů, pásů pro rámové pily, pilových kotoučů a tato paleta se neustále rozšiřuje.

•    V evropském výrobním závodě Wood-Mizer pracuje asi 400 zaměstnanců. Wood-Mizer poskytuje pokročilé školení, refundační programy za vyšší vzdělání  a investuje do zaměstnanců řadou dalších způsobů. Výroba je průběžně zlepšována pomocí výrobních metod a principů LEAN.

•    Konstrukční oddělení Wood-Mizer je tým vysoce kvalifikovaných inženýrů pracujících ve spolupráci se svými americkými kolegy, vyvíjejí jedinečná technologická řešení pro efektivní řezání. Zvláště průmyslová výrobní linka TITAN představuje jak špičkovou konstrukci pily, tak výrobu zařízení pro specifické  potřeby zákazníka.

•    Polský závod Wood-Mizer dodává zařízení a nástroje do čtyř kontinentů – do Evropy, Ameriky, Asie a Afriky. V moderním světě se kvalita technického zařízení opírá o dostupný poprodejní servis. Servisní střediska Wood-Mizer se sklady náhradních dílů a zkušenými specialisty fungují ve 110 zemích."Dnes jsou si lidé více vědomi hrozeb přírodě a více se zajímají o ochranu a zachování lesních zdrojů,” říká Robert Baginski, prezident Wood-Mizer Industries.

“Většina z nás chápe význam životního prostředí pro lidstvo a jeho uchování v dobrém stavu pro budoucí generace. Wood-Mizer je do tohoto důležitého procesu plně zapojen.”

Firma Wood-Mizer vyrobila už více než 80,000 pil pracujících dnes po celém světě.

I vy se můžete připojit k rodině Wood-Mizer.
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat