• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Výroba kuchyňských krájecích prkének v Novém Skotsku v Kanadě

17. července 2019

Výroba kuchyňských krájecích prkének v Novém Skotsku v Kanadě

Firma "Larch Wood Canada" na ostrově Cape Breton vyrábí kuchyňská prkénka z modřínového dřeva. Kvůli překrásném vybarvení a kresbě tohoto dřeva se Larch Wood specializuje na krájecí prkénka, protože jsou trvanlivá a jsou charakteristická samozacelujícím povrchem při krájení.

Don Beamish, ředitel firmy "Larch Wood Canada", který tato krájecí prkénka navrhl a uvedl na trh v roce 2005, vypráví ve videorozhovoru z jakých kroků výroba těchto prkének sestává.

Nejprve jsou modřínové kmeny pořezány na pile Wood-Mizer LT40. Pak je dřevo pečlivě vyskládáno a uloženo do sušárny. Vysušené dřevo jde na následnou pilu, kde se nařeže na různé délky. Odtud jde na srovnávačku a tady se hobluje na čtyři různé rozměry. Dalším krokem je rozřezávací pila, která řeže na velikost požadovanou pro konečný výrobek. Ale to by nebylo dostatečně přesné a tak jde dřevo na tvarovačku, která dělá velice přesný rozměr.

Poté to jde do stahovacího turniketu pro první lepení. "Hoši, kteří to dělají se dívají na konec každé latě, aby určili vzor kresby, který se objeví na konečném povrchu krájecího prkénka. Oni skládají tu báječnou směsici kreseb", říká Don Beamish.  

Jakmile je lepení hotové, jsou kusy poslány do srovnávačky, která odstraní lepidlo a dokonale povrch začistí. Odtud to putuje ke stolové pile k rozřezání na dvoupalcové latě. Tyto kusy postupují ke druhému lepení, aby se získal konečný povrch složené kresby krájecích prkének. Pak musí projít jemnou tloušťkovou bruskou a  konečným zbroušením a zaoblením hran. Posledním krokem je nanesení tří vrstev (dvě vrstvy minerálního oleje a jedna vrstva vosku) a končí to zabalením pro přepravu k zákazníkům.

“Když si koupíte krájecí prkénko od nás, asi budete doufat, že získáte něco, co bude radost používat, co se stane ústředním bodem vaší kuchyně a co budete moci později předat svým dětem,” říká Don Beamish, ředitel firmy "Larch Wood Canada".


Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat