• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Srovnávačka / tvarovačka Wood-Mizer MP360 stojí za vyššími zisky u Highlands Sawmill

29. ledna 2020

Srovnávačka / tvarovačka Wood-Mizer MP360 stojí za vyššími zisky u Highlands Sawmill

Farma Highlands Sawmill se nachází v jednom z nejúrodnějších údolí v blízkosti města Harding – v místě, které je také domovem velice produktivních lesů oblastí Weza a Singisi v Jižní Africe.

Tuto třígenerační farmu zabývající se chovem dobytka a těžbou dřeva vlastní rodina Hoggova. Současný majitel Geoff Hogg rozšířil původní otcovu plantáž o 740 hektarů nyní věnovaných produkci dřeva.

Na farmě se pěstuje borovice a eukalyptus pro produkci kmenů k výrobě nábytkového a stavebního dřeva, sloupků impregnovaných chromovaným arzenátem mědi (CCA) pro použití v zemědělství a vlákniny pro výrobu papíru.

Šéf pily Gerhard Pretorius, říká: “Technologie Wood-Mizer poskytla  páteřní kostru pro podstatné zvýšení výkonu a výtěžnosti pily.”

V letech 2016 a 2017 byly úspěšně uvedeny do provozu dvě pilařské linky Wood-Mizer.

Linka 1 používá pilu Wood-Mizer LT70 Remote s odebíracím dopravníkem a dopravním stolem k omítačce Wood-Mizer EG300  pro výrobu přesně řezaného stavebního dřeva šestimetrové délky z kmenů o průměru až 950mm.Linka 2 je postavena kolem Wood-Mizer dvojité svislé pily (TVS) a následné vícehlavé pily HR700. Tato linka zpracovává malé borovicové kmeny v průměru od 150 do 250mm a dlouhé až 4.8m na nábytkové kvalitní řezivo.


Progresivní komorové sušárny se používají k sušení dřeva, zatímco vybavení Wood-Mizer pro údržbu pilových pásů umožňuje farmě Highlands Sawmill vlastní údržbu pásů na požadovaný standard.

Uvedení srovnávačky/tvarovačky Wood-Mizer MP360 v roce 2018 rozšířilo možnosti pily pro hladkou proměnu nařezaného dřeva na konečné dřevěné výrobky s vyšším ziskem.

Gerhard Pretorius říká: “Vstoupili jsme na trh pro srovnávačku/tvarovačku, což nám dovoluje zpracovávat nařezaný materiál na hoblované a tvarované výrobky s lepší přidanou hodnotou.

“Nikdy jsme si nemysleli, že bychom si mohli nějakou srovnávačku/tvarovačku dovolit, dokud nám nepředvedli Wood-Mizer MP360.

“Cena stroje a schopnost čtyřstranného hoblování a tvarování, což tento stroj nabízí, je něco úplně mimo cokoli co je v současnosti na trhu k dispozici.

“Můžeme teď zpracovávat nařezaný materiál na vysoce hodnotná orovnaná a tvarovaná prkna v jednom průchodu. Tímto jsme vylepšili naši cenu na kubický metr o 200%.”

Robustní konstrukce MP360 umožňuje zpracování tlustého dřeva na všech čtyřech stranách. Nabízí se maximální výška pro srovnávání/tvarování 160mm a maximální řezná šířka 360mm. Při jedné opracovávané straně lze dokonce zpracovat až výšku 230mm a šířku 510 mm.

Velikost čtyř motorů řezných nástrojů jednotky je v rozsahu 3-5.5kW, rychlost posuvu je 3-15m za minutu.


Gerhard říká: “Odborné znalosti a odpovědnost firmy Wood-Mizer vůči zákazníkům dělá z naší investice ještě mnohem cennější záležitost.”

Etienne Nagel
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat