• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Srovnávačka a protahovačka MP160 od Wood-Mizer — nový stroj 2 v 1 pro nábytkáře a truhlářské dílny

6. listopadu 2019

Srovnávačka a protahovačka MP160 od Wood-Mizer — nový stroj 2 v 1 pro nábytkáře a truhlářské dílny

Wood-Mizer uvedl na trh srovnávačku a protahovačku MP160, nový stroj tzv. dva v jednom k výrobě  rovných a pravoúhlých prken přesných rozměrů. MP160 je efektivní a kompaktní zařízení, které proměňuje hrubě nařezané dřevo na dokonale tvarovaná prkna či hranoly.

MP160 má jeden vodorovný řezný válec, který funguje pro dva litinové stoly – horní stůl je pro srovnávání a dolní stůl je pro protahování. Nejsou tudíž třeba žádné úpravy pro přechod mezi srovnáváním a protahováním. Prostě se přechází mezi těmito dvěma funkcemi snadno bez zastavování řezného nástroje a odsavače pilin. Začněte použitím horního stolu pro srovnání – vytvoření dvou sousedních stran dokonale rovných a s přesným pravým úhlem mezi nimi. Pak použijte spodní stůl k opracování zbývajících dvou stran, aby byly rovnoběžné s prvními dvěma, protažením prkna na jeho konečné rozměry.

Bezpečnostní kryt udržuje během práce ruce obsluhy v bezpečí. Vodicí pravítko prkna lze naklonit až na 45 stupňů pro sražení zkosených prken. Horní a spodní stůl lze podle potřeby seřídit a vstupní i výstupní stoly zůstanou vždy navzájem rovnoběžné. Výstupní stůl lze seřizovat jemně. Dva poháněné válečky přitlačují prkno pod řezný válec. Motorický posuv má průmyslovou převodovku.

Hlavní charakteristické vlastnosti srovnávačky/protahovačky MP160
• 4 postupné kroky při výrobě pravoúhlého a rovného materiálu.
• Pro výrobce nábytku, oken, dveří a pod.
• Použití srovnávačky a protahovačky bez jakéhokoli dalšího nastavování mezi oběma režimy.

“Srovnávačka/protahovačka MP160 je to co každá dílna potřebuje,” říká Robert Baginski, prezident Wood-Mizer Industries. “S tímto kompaktním a efektivním strojem použitým v kombinaci s pilou Wood-Mizer, mohou naši zákazníci sami pohodlně vyrábět dřevo nábytkářské kvality”.

Renomé firmy Wood-Mizer jako světového výrobce a dodavatele pil s úzkým pilovým pásem nyní roste, s tím jak nyní nabízí úplný sortiment zařízení, která mohou hladce proměňovat kmeny na řezivo a nakonec na hotové dřevěné výrobky.
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat