• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Restaurování hrázděných domů: od koníčka k podnikání

8. května 2019

Restaurování hrázděných domů: od koníčka k podnikání

Pro řadu vlastníků pil Wood-Mizer, začala práce se dřevem jako koníček a během času se to proměnilo na skutečné podnikání, které přináší nejen potěšení, ale také zisk.

Kim a Christian Zibullovi z městečka Berkum v Německu provozují všeobecnou inženýrskou firmu. Okouzlení starou hrázděnou architekturou je přivedlo do situace, že před několika lety zakoupili v dražbě polorozpadlou stavbu vedenou jako stavební památka.

“Ve skutečnosti jsme hledali nějaké bydlení pro nás, ale nemohli jsme najít vhodnou příležitost,” říká Kim. “Tenhle dům nechtěl nikdo koupit z obavy před enormními náklady rekonstrukce a přísnými požadavky památkářů.”

Po mnoha měsících práce byl dům kompletně zrekonstruován a Kim a Christian Zibullovi si uvědomili, že s tím nemohou skončit a zakoupili další hrázděný dům vedle.

Teď jejich rodina tvrdě pracuje na třetím domě, vedle kterého bude postavena tesařská dílna. Parta deseti řemeslníků se aktivně podílí na opravě budovy. Do projektu  je zahrnuta pila Wood-Mizer LT20 s elektromotorem, koupená v roce 2013 a rovněž mobilní pila LT70 s dieselovým motorem a omítačka EG100, zakoupené počátkem roku 2018. Moduly sušících komor jsou namontovány na přepravníku s koly. První srovnávačky/tvarovačky Wood-Mizer byla právě dodány. Všechny stroje se snadno přepravují a instalují přímo na staveništi. Christian Zibulla nakupuje čerstvě poražené duby, ukládá kmeny na 3-4 roky a pak je řeže a suší podle potřeby.

Je zřejmé, že téhle rodině pomohly zkušenosti proměnit jejich hobby na nové podnikání — službu oprav a restaurování starých domů. Takže teď si další milovníci hrázděné architektury mohou také dopřát život v krásných renovovaných hrázděných domech. Tel: +49 151 18 250 114

Zasláno od: Kirsten LongmussPrint

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat