• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Proč je dobré porážet stromy — Švédský hospodářský seriál

24. října 2018

Proč je dobré porážet stromy — Švédský hospodářský seriál

Jak byste měli spravovat váš les? Simeon Fuchs probírá výhody kácení stromů a svou vlastní filozofii ekologického spravování  lesa oproti rezignaci na takový přístup.

S více než 18 ha hustého lesa padá na Simeona a jeho rodinu velká odpovědnost. Simeon a jeho bratr arborista si uvědomují význam ekologie. Při uplatňování dobré správy vlastního lesa Simeon velice často les zkoumá a objevuje místa, kde staré stromy narostly tak hustě, že mladší nadějné stromy nemají k růstu prostor—a pokud rostou, umírají jen po několika měsících.

K řešení tohoto problému se Simeon se svým bratrem rozhodli porazit vyšší mrtvé stromy, které stínily mladším stromům. Mladší stromy začaly okamžitě velice rychle růst, posílily svůj imunitní systém a to jim umožnilo žít déle. Stromy, které Simeon pokácel nakonec pohnojily lesní půdu a pomohly jak rostlinám, tak živočichům dále prosperovat a růst. “Začal jsem vidět rostliny a květiny růst tak jak nikdy předtím,” vysvětluje Simeon.

V tomto videu řady Swedish Homestead Simeon Fuchs vysvětluje jak dobrá správa jejich vlastního lesa pozitivně ovlivnila přírodu a jejich život na farmě.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat