• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Po celém světě věhlasná pila Wood-Mizer LT15 je nyní mobilní

7. října 2020

Po celém světě věhlasná pila Wood-Mizer LT15 je nyní mobilní

Wood-Mizer představuje novou verzi oblíbené pily řady  LT15, která rozšiřuje možnosti těchto strojů, zvláště v řezání na zakázku.

Řada LT15 je obsáhlá rodina pil Wood-Mizer, která obsahuje několik oblíbených modelů, jako LT15START, LT15CLASSIC a LT15WIDE. “Do roku 2017 nabízel Wood-Mizer přepravník pro pily LT15, ale ten byl určen jen pro přepravu z místa na místo. Po příjezdu na místo určení bylo nutné stroj rozložit a instalovat pro použití jako stacionární pilu,” vysvětluje Roman Frontczak, ředitel společnosti pro výzkum a vývoj. “Teď jsme kompletně překonstruovali modely LT15START a LT15CLASSIC pro použití jako mobilní pily, což znamená, že operátor může řezat s pilou na přepravníku.”Komplet přepravníku zahrnuje nápravu s koly, závěs s opěrným kolem, brzdový mechanizmus (jen pro 1300 kg přepravník), 8 stavitelných výsuvných podpěr, světelnou rampu, boční polohová světla a ohrádky. Volitelně lze přidat zakládací rampu a ruční vrátek pro snazší zakládání kmenů na lože pily. Systém je konstruován pro všechny modely LT15START a LT15CLASSIC se sekcemi lože typu S3.

Existují dvě různé nápravy: s celkovou hmotností 750 kg pro menší model LT15START a s hmotností 1300 kg pro model LT15CLASSIC. Náprava přepravníku 1300 kg má nainstalovaný brzdový mechanizmus.  

Pro ustavení pily po přepravě musí operátor spustit dolů a zajistit osm výsuvných opěr k vyrovnání lože, sejmout blatníky nad koly a vytáhnout kolík, který zajišťuje sloup během přepravy. Pak je pila připravena k řezání.Mobilní pila LT15 se dodává rozmontovaná s hlavou pily a sekcemi lože na jedné paletě a kompletem přepravníku na druhé paletě. Pokud zákazník zamýšlí přepravovat mobilní pilu LT15 po veřejných cestách, je nutné přepravník registrovat s pomocí homologačních dokumentů vydaných firmou Wood-Mizer. V tom případě musí být montáž pily zajištěna technikem Wood-Mizer.

“Ve srovnání se stacionární pilou LT15 bylo provedeno hodně změn v konstrukci sloupu, hlavě pily a sekcí lože,” pokračuje pan Roman Frontczak. “Zvětšili jsme odolnost lože během přepravy. Všechny vodiče potřebné pro osvětlení jsme umístili dovnitř lože. V této nové verzi pily lze montovat panel ovládání a stupnici hlavy ve dvou polohách buď pro stacionární nebo mobilní provoz.”    

Kvůli četným změnám v konstrukci pily, Wood-Mizer nenabízí komplet přepravníku jako sadu k dodatečnému vybavení  (retrofit) pro dříve uvedené pily LT15.

Řada pil LT15 je vyráběna již léta a stala se jasnou volbou pro spoustu vlastníků pil po celém světě. Nejvýznamnějšími vlastnostmi LT15 jsou spolehlivost, dlouhá životnost a jednoduchá obsluha a provoz za dostupnou cenu. Nová mobilní pila přináší další výhody pro malé pilařské podniky, farmáře, vlastníky lesa a začínající pracovníky v dřevozpracujícím oboru.

Kontaktujte vašeho místního zástupce Wood-Mizer, dozvíte se víc a získáte nabídku.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat