• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

14. února 2018

"Pila LX450 překonala všechna má očekávání"

Výrobce paletového dřeva v Jižní Africe se podělil o své zkušenosti s novou pilou Wood-Mizer LX450 se dvěma vodicími nosníky.

Firma Mitrek Sawmill se nachází ve městě White River v Jihoafrické republice. Vyrábí hlavně dřevo pro výrobce palet. Majitel pily Peet Groenewald začal svou pilařskou kariéru v roce 1997 s pilou Wood-Mizer LT20. Později přidal dvě pily Wood-Mizer LT40, pily následného pořezu a omítačky, aby produkci dřeva rozšířil. V roce 2017 se rozhodl nahradit jednu z pil LT40 nedávno na trh uvedenou pilou Wood-Mizer LX450 se dvěma vodicími nosníky.

Proces řezání dřeva
Společnost Mitrek Sawmill řeže kmeny stromů Eucalyptus Grandis s průměry od 150 do 800 mm. Je to tvrdé dřevo v Jižní Africe rozsáhle pěstované kvůli celulóze a pořezu kmenů. S průměrnou měrnou hmotností 640 kg/m3 se dřevo obtížně řeže kvůli své struktuře a vnitřnímu pnutí.

Protože Peet zařízení Wood-Mizer věří a spoléhá na ně, rozhodl se zabudovat novou LX450 do stávajícího výrobního procesu, aby zvýšil celkovou výrobní kapacitu.

“Znám společnost Wood-Mizer velice dobře, její servis i zařízení a založil jsem své plány a prognózy toho, co by mohla LX450 nabídnout, na mých předchozích zkušenostech se značkou Wood-Mizer. Ve skutečnosti  LX450 překonala všechna má očekávání. Je to ta nejlepší věc co jsem od Wood-Mizer získal,” říká Peet. “Musím znovu uvážit co podniknu. Zvýšená kapacita, kterou mi LX450 poskytla, mě přiměla naprosto změnit dlouhodobé plány, které jsem s pilou měl.”

“Můj měsíční obrat se zvýšil o 25%. Objem nařezaného dřeva za měsíc se zvýšil o 30%.”

Wood-Mizer je v současnosti jediný výrobce pil, který nabízí výběr z konstrukce buď s jedním nebo dvěma vodícími mosníky (monorail nebo twin rail).

“Je to úžasně dobrý stroj. Nevím jak dělá to co dělá, prostě to dělá,” uzavírá Peet Groenewald.

Technické parametry pily LX450 se dvěma vodicími nosníky jsou na této stránce.Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat