• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

22. května 2018

Pila LT10 zvedá zisky slovinské pile

O ekonomickém poklesu se dobře ví, že přináší obtíže, ale málo se mluví o příležitostech jež se také objeví. Pokud je podnikání přístupné změně, období ekonomické krize může ve skutečnosti podnikání v dlouhodobém výhledu prospět.

“Před krizí bylo 85% naší práce pro firmy v kovovýrobě,” říká SaskoTaks, majitel pilařské firmy Graplas ve Slovinsku. V roce 2008 se objednávky dramaticky propadly a vyhlídky nevypadala dobře. Věděli jsme, že musíme dělat něco jiného, abychom v byznysu zůstali.

“Naše stará pila nemohla řezat kmeny o větším průměru než 45cm,” vysvětluje Sasko, “Potřebovali jsme větší kapacitu.” A tak Sasko zakoupil pilu Wood-Mizer LT10, aby s malou investicí výrobu zdokonalil.

Pila Wood-Mizer LT10 je základní model, který řeže kmeny na vysoce kvalitní řezivo a provozní náklady jsou zlomkem nákladů u jiných pil. Pila byla dodána s elektromotorem 5.5kW, s modulárním rámem a umí řezat kmeny o průměru až 70cm. Operátor nastavuje řeznou výšku pomocí ruční kliky a pro řezání jednoduše tlačí hlavu dopředu.

“Upřímně řečeno, cena byla dobrá, kupoval jsem bez váhání,” vzpomíná Sasko. “Má jediná starost byla, jestli takový malý levný stroj dokáže dobře řezat objemné kmeny.” Po několika dnech řezání byl spokojen. Zveřejnil na YouTube video své malé pily LT10 úspěšně řezající kmen o průměru 1m!

Elektromotor pily 5.5kW spotřebovává podstatně méně energie než jejich starý stroj, ale opravdu řeže objemné kmeny. Další úsporu přináší úzký pilový pás používaný k řezání dřeva. Je široký jen 2mm, takže z každého kmene nařeže více řeziva a méně promění na piliny. Teď LT10 získává Sasko další prkno z každého kmene jako hmatatelný výsledek.

Saskova firma je plně zaměstnána objednávkami. Vyrábí dřevěné bedýnky pro slavného slovinského výrobce nožů. Objem dřeva není třeba veliký, protože hodnota jejich konečných dřevěných výrobků je vysoká.

“Zaměření jen na řezání velkých objemů dřeva je překonaný přístup,” říká Sasko Taks. “Důležité je zvažovat jak vašeho zisku dosahujete a zkoušet dělat výrobky, které vyžadují méně dřeva, ale výsledek má vyšší přidanou hodnotu.”

“Během několika let používání pily LT10 jsme u ní nezaznamenali žádné velké technické problémy,” sděluje Sasko. “Slovinský zástupce Wood-Mizer zajišťuje ostření našich pilových pásů, je to pohodlné a rychlé. Jsem s tímto zařízením velice spokojen. Koupit pilu LT10 byl dobrý nápad a tahle pila se objevila na trhu pro nás v pravý čas.”Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat