• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Pilařská linka TITAN v polském podniku MEBLOHIT

20. srpna 2020

Pilařská linka TITAN v polském podniku MEBLOHIT

Díky lince Wood-Mizer TITAN polský výrobce palet zvýšil produktivitu při stejném počtu zaměstnanců.

MEBLOHIT je polská firma, která palety vyrábí už řadu let. To je velice náročné odvětví, ve kterém je efektivnost výroby klíčovým faktorem úspěchu. Pan Jan Zawada, majitel firmy, se během těch let stal expertem na zvyšování této efektivity.

"Původně jsme používali pily s pilovým kotoučem. Efektivnost nebyla dostatečně vysoká a tak jsme zakoupili naši první pilu s úzkým pilovým pásem a pak další pro zvýšení produktivity," říká Jan Zawada.Po čase bylo jasné, že abychom se udrželi na trhu a nezůstali pozadu za konkurencí, jsou třeba další investice. Při zvážení  situace na polském pracovním trhu bylo jednou z priorit zvýšení produktivity bez přijímání dalších zaměstnanců.

"V dnešní době je velice obtížné nabrat nějaké zaměstnance, takže hlavní naděje jsme vkládali do zvyšování efektivity výroby bez zvyšování počtu našich zaměstnanců," říká. "A tak jsme se rozhodli koupit linku Wood-Mizer TITAN.”Každá linka Wood-Mizer TITAN je sestavena z různých strojů a systémů manipulace s materiálem tak, aby nejlepším možným způsobem uspokojila požadavky zákazníka. Linka pana Zawady je sestavena z dvojité svislé pily TV6000  s pneumatickým obracečem kmene (1), vícenásobného rozřezávání (multirip)  MR3000 se soustředěným stolem na hranoly (2), vodorovné následné pily HR500 , plošiny na kmen (3), dopravním stolem na přířezy (4), plošiny operátora (5) a sběracího dopravníku pilin (6) který běží podél celé linky.Toto uspořádání zajišťuje efektivní zpracování kmenů o malém průměru a také efektivní výtěžnost z přířezů.

"Řežeme hlavně kmeny borovice a smrku dlouhé 2.5 metru a 15-45 cm v průměru. Plán rozložení linky, který pro nás navrhla firma Wood-Mizer se ukázal být dokonalým řešením pro naše úkoly," říká pan Zawada.

Už během úvodní fáze zavádění  mohl pan Zawada vidět zlepšení. Dříve jsme řezali asi 60 m3 kmenů v jedné osmihodinové směně. To se zvýšilo 1,5 krát, až na 90 m3 za směnu. "S linkou TITAN jsme podstatně zvýšili efektivitu bez potřeby dalších pracovníků. To bylo pro nás  velice důležité," říká.

Přesto, že je spokojen s tím jak se jejich produktivita zlepšuje, pan Zawada pořád přemýšlí o dalších investicích – doplnění linky o další následnou pilu a rozšířený systém třídění. "Příští rok zamýšlíme přidat další stroje Wood-Mizer. Podle mých kalkulací nám to umožní zvýšit produktivitu až na 120 m3 dřeva v jedné směně se stejným počtem zaměstnanců," říká.Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat