• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Přehled dřevozpracujících zařízení Wood-Mizer

1. října 2020

Přehled dřevozpracujících zařízení Wood-Mizer

Wood-Mizer nabízí řadu dřevozpracujících zařízení pro tvarování, srovnávání, čepování, protahování a řezání přesných rozměrů.

Sortiment dřevozpracujících zařízení Wood-Mizer zahrnuje:
•    Čtyřstranné srovnávačky / tvarovačky MP260, MP360 a MP365
•    Dvoustrannou vícenásobnou (multi) srovnávačku MP180
•    Dvoustrannou srovnávačku / tvarovačku MP200
•    Srovnávačku / protahovačku MP160
•    Tvarovačku se svislým vřetenem MF130
•    Stolní pilu MS300Všechny srovnávačky / tvarovačky Wood-Mizer mají podobné vlastnosti:
    
-    MALÝ PŮDORYS. Srovnávačky / tvarovačky Wood-Mizer lze instalovat v malých dílnách s omezeným prostorem. Promyšlená konstrukce umožňuje snadno nainstalovat volitelná stavitelná kolečka nebo použít vidlicový zdvižný vozík pro přemístění stroje v dílně.
-    KOMBINACE NĚKOLIKA FUNKCÍ V JEDNOM STROJI. Srovnávačky / tvarovačky Wood-Mizer nabízejí rozšířenou funkčnost a mohou nahradit 2 nebo 3 samostatné stroje pro tvarování, srovnávání, protahování a čepování, vše v jednom stroji.
-    DOSTUPNÁ CENA. Ceny dělají z dřevozpracujících zařízení  Wood-Mizer výbornou volbu pro domácí a kutilské dílny.
-    VYSOKÁ NÁVRATNOST INVESTICE. Vysoká efektivita v kombinaci s dostupnou cenou dřevozpracujícího zařízení  Wood-Mizer jsou tím nejlepším řešením pro malé až střední podniky, farmy, výrobce nábytku, oken, dveří a další.Čtyřstranné srovnávačky / tvarovačky
Dřevozpracující zařízení Wood-Mizer zahrnuje 3 modely čtyřstranných srovnávaček tvarovaček – MP260ECO, MP260PRO, MP360 a 1 model pětihlavové čtyřstranné srovnávačky tvarovačky MP365.Všechny čtyřstranné srovnávačky tvarovačky jsou skutečně univerzální, kompaktní a snadno použitelné.
•    Horní a spodní vodorovné nožové hlavy lze osadit srovnávacími, tvarovacími nebo oběma srovnávacími i tvarovacími noži současně, což dovoluje výrobu vysoce kvalitních hotových prken v jednom průchodu.
•    30 mm standardní boční vřetena lze osadit různou konfigurací nožových hlav –  s výškou 50 mm, 90 mm, 120 mm, 160 mm se 2, 3 nebo 4 nožovými drážkami. Podobně jako vodorovné nožové hlavy mohou být boční nástroje osazeny srovnávacími, tvarovacími nebo oběma srovnávacími i tvarovacími noži současně.•    Každý obráběcí nástroj je poháněn samostatným motorem – 3 kW nebo 4 kW v závislosti na modelu stroje. Každý nástroj lze aktivovat samostatně, což umožňuje nižší spotřebu energie a menší údržbu.
•    Každou čtyřstrannou srovnávačku tvarovačku lze vybavit proměnnou rychlostí podávání k dosažení konečné nábytkářské kvality u měkkého, tvrdého nebo dokonce u exotického tvrdého dřeva.
•    Čtyř a pětihlavé čtyřstranné srovnávačky tvarovačky Wood-Mizer lze rychle seřídit pro jakýkoli projekt. Výšku a šířku nástroje lze nastavit pomocí ergonomické kliky, podložek, distančních vložek nebo seřizovacích destiček, jež jsou dodávány se strojem.
•    Všechny dřevozpracující stroje jsou dodávány částečně smontované s rovnými srovnávacími noži v každé nožové hlavě.
•    Výstupní otvory pro odsávání prachu a třísek nad každou nožovou hlavou zajišťují, že kolem vřeten nevznikne žádný nános a stroj bude čistý. Prkna vychází ven v dokonalém stavu.
Řezné parametry Wood-Mizer MP360:
1. Horní vodorovný nástroj zabere šíři až 510 mm
2. Spodní vodorovný nástroj zabere šíři až 410 mm
3. Levý boční nástroj zabere výšku až 160 mm
4. Pravý boční nástroj zabere výšku až 160 mm

Pětihlavá čtyřstranná tvarovačka Wood-Mizer MP365 je vybavena 1 univerzálním vřetenem, které lze naklápět až o 270 stupňů, což umožňuje vyrábět exkluzivní tvarované profily pomocí škály obráběcích nástrojů – kartáčováním, patinováním nebo vytvářením dalších profilů při jednom průchodu. Otáčky pátého vřetena lze nastavit na 3000, 6000, 9000  nebo volitelně 14000 ot./min.
Dvoustranné srovnávačky / tvarovačky
Dvoustranné srovnávačky tvarovačky Wood-Mizer MP180 a MP200 jsou vybaveny dvěma nožovými hlavami – 1 vodorovnou a 1 svislou. Můžete srovnávat a protahovat prkna široká až 410 mm. Svislý boční nástroj je umístěn na pravé straně spodního stolu a může být vybaven srovnávacími nebo tvarovacími noži. Velké otvory odsávání třísek a prachu nad každým nástrojem zabraňují vzniku nánosu a umožňují dokonalý povrch v každé chvíli. Každý nástroj je poháněn samostatným motorem a lze jej nezávisle aktivovat. Volitelně může být instalována proměnná rychlost podávání pro efektivnější výrobu a pro získání lepšího povrchu při práci s velkými povrchy tvrdého dřeva.


Řezné parametry Wood-Mizer MP180 a MP200:
1. Horní vodorovný nástroj zabere šíři až 410 mm
2. Levý boční nástroj zabere výšku až 100 mm

Srovnávačka / protahovačka MP160 sdílí efektivně jeden vodorovný nástroj mezi dva litinové stoly –  horní stůl pro srovnávání a spodní pro protahování. Žádná úprava není třeba pro přechod mezi těmito dvěma funkcemi; provede se to bez zastavování obráběcího nástroje a odsávání. Zpracování začíná použitím horního stolu pro srovnávání, aby byly dvě sousední strany dokonale rovné a přesně v pravém úhlu vůči sobě. Pak se prkno ručně přemístí na spodní stůl pro protažení, aby byly poslední dvě strany rovnoběžné s prvními dvěma a prkno se upravilo na jeho konečné rozměry.

Tvarovačka se svislým vřetenem MF130 a stolní pila MS300
Vyvinuta pro tesaře a truhláře, kteří pracují na zakázkových projektech, tato MF130 nabízí maximální využití s jejím multifunkčním svislým vřetenem, které lze naklápět až o 270 stupňů. Může být vybavena nejrůznějšími obráběcími nástroji s otáčkami 3000, 6000, 9000 nebo volitelně 14000 ot./min.:
•    Tvarovací nožová hlava k doplnění zákaznického tvarování
•    Kotoučová pila pro tesaře a truhláře
•    Ocelové kartáče pro patinování materiálu a získání zvláštní struktury
•    Dlabací, frézovací a další vrtací korunky pro zákaznické profily a otvoryStolní pila MS300 stejně jako další dřevozpracující stroje od Wood-Mizer nabízí maximální bezpečnost, odsávání třísek a prachu, univerzální použití při práci a malý půdorys, aby dobře zapadla do malých dílen.

Obě pily MF130 i MS300 jsou vybaveny hliníkovým posuvným stolem a dělící lištou pro snadné použití a funkčnost. Litinové části zajišťují přiměřené tlumení vibrací a odolnost proti deformacím.Pokud se chcete dozvědět více o cenách, dostupnosti nebo o dalších věcech kolem dřevoobráběcích strojů Wood-Mizer, obraťte se prosím na vašeho místního zástupce firmy Wood-Mizer.


Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat