• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Otec dvojnásobného zlatého olympijského šampiona mluví o průmyslové pile Wood-Mizer

9. července 2018

Otec dvojnásobného zlatého olympijského šampiona mluví o průmyslové pile Wood-Mizer

Lotyšský producent dřeva provozuje intenzivně svou  průmyslovou pilu Wood-Mizer, velice podobně vypadá tréninkový plán jeho syna - Maris Strombergs je hvězda sportu BMX a dvojnásobný zlatý olympijský medailista.

Guntars Strombergs zakoupil průmyslovou pilu Wood-Mizer (model LT300, nyní známý pod označením WM3500) před 11 lety.

“Viděl jsem tuhle pilu na výstavě a pak jsem ji sledoval v provozu v blízké pilařské firmě,” říká Guntars. “Od té doby kdy jsem ji před 11 lety koupil, řeže v režimu 24/7 na tři směny břízu. Dřevo sami sušíme a pak je exportujeme do Číny, Japonska a Anglie. Je to spolehlivá pila!”Guntarovo malé město Valmiera je známé v celém Lotyšsku pro svou tréninkovou dráhu BMX. Guntarův syn Maris Strombergs trénuje na téhle trati od dětství a stal se mezinárodně uznávaným jezdcem BMX – získal olympyjské zlaté medaile v Pekingu 2008 a v Londýně 2012.

V nesčetných interview a na svém webu Maris Strombergs vždy poznamenává, že jeho úspěchy jsou výsledkem podpory a povzbuzování jeho rodičů. Guntars nechal Marise, aby začal trénovat už v šesti letech a Maris vyhrál své první světové mistrovství v devíti. Od té doby cestovali po světě společně, takže se  Maris mohl soutěží účastnit a pokračovat v tréninku.

Marisova přezdívka ve sportovní BMX komunitě je ‘Mašina’… takže to vypadá, že v rodině jsou dvě  mašiny!

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat