• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Nová pilařská firma v Thajsku klade důraz na návratnost investice

21. října 2020

Nová pilařská firma v Thajsku klade důraz na návratnost investice

Biomasová společnost rozšiřuje výrobu palet s novými pilami, které přinášejí lepší návratnost investice než tradiční stroje.

Továrna na biomasu PSW Parawood v thajském městě Amphoe Phon Phisai rozšířila své podnikání o pilařství. Majitel si uvědomil, že zpracováním vysoce kvalitních eukalyptů a kaučukovníkového dřeva na pile na výrobu palet a nábytku může také produkovat odpad, který by se mohl použít na biomasu. Získáním lepších a větších kmenů pro pilu by byl schopen své podnikání rozšířit a otevřít nové příležitosti pro zisk.

Po hledání různých možností  pořízení pily majitel firmy PSW Parawood ,pan Achawee Pong-uan, usoudil, že tradiční svislé pily a jiné místně dostupné stroje by neposkytly efektivnost, výtěžnost a kvalitu, které chtěl ve svém novém podniku dosáhnout.

Místo toho nainstaloval sadu strojů od Wood-Mizer – linku chytrého zpracování kmenů (Smart Log Processing) SLP1 a pily LT15 a LT20 a zařízení na údržbu pilových pásů.“S pilami Wood-Mizer je kvalita povrchu řeziva a tloušťková tolerance mnohem lepší než u jiných pil v naší oblasti. Pily Wood-Mizer jsou dobrým řešením pro pilaře v Thajsku, protože zlepšují výtěžek, kapacitu a snižují počet pracovníků potřebných k obsluze strojů.”

Pan Achawee Pong-uan zvolil linku chytrého zpracování kmenů (SLP1), aby snížil počet požadovaných dělníků a přitom získal větší výtěžek ze svých vysoce kvalitních kmenů pomocí tenčích pilových pásů. Během pouhých dvou minut je kmen kompletně pořezán na hotová prkna připravená k sušení. K obsluze linky SLP je třeba jen pět dělníků s jedním dalším, který čas od času zakládá kmeny na plošinu.

Pan Achawee Pong-uan je přesvědčen, že návratnost investice u strojů Wood-Mizer rychle nahradí počáteční náklady a bude zisková a dlouhodobě úspěšná.

Pily LT15 a LT20 se používají pro zpracování větších kmenů, které se nehodí  pro zpracování na lince SLP. LT20 má počítačové Pracovní nastavení (setworks) a hydraulickou manipulaci s kmenem k minimalizaci lidské práce, zatímco LT15 je při řezání kmenů obsluhována manuálně.

Podnik PSW Parawood je dobrý příklad jak firmy v Thajsku, které přemýšlejí o budoucnosti, mohou udělat mnoho pro zlepšení podmínek na pilách v zemi. Moderní pily poskytují lepší návratnost investice než tradiční stroje a s lepší kvalitou řeziva, vyšší výtěžností, menší technickou údržbou, menší spotřebou energie a s menším potřebným počtem zaměstnanců.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat