• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Nemyslete na rychlé peníze – myslete na výrobek nejvyšší kvality

11. dubna 2018

Nemyslete na rychlé peníze – myslete na výrobek nejvyšší kvality

Pokračujeme v seznamování s video seriálem Swedish Homestead, vyprávějícím o moderním farmářském životě. Helmut Fuchs, zakladatel švédské usedlosti, se s vámi podělí o tom, jak tvrdá práce učinila z jeho pily LT40 rentabilní investici.

Helmut  a jeho žena Susanne vyrostli v Německu a posléze se přestěhovali do Švédska a zakoupili tam farmu. Jejich syn Simeon dělá se svým otcem rozhovor o farmářském životě a o tom jak koupě pily LT40 před patnácti lety změnila rozvoj jejich usedlosti.

“Pracuji raději rukama než seděním na židli, takže naše životy se úplně změnily, když jsme opustili kancelářské zaměstnání v Německu, abychom se přestěhovali na farmu,” vzpomíná Helmut. Jednou se Helmut procházel v Německu se svým synem v lese a tam poprvé uviděl pilu Wood-Mizer. “Byla to láska na první pohled,” směje se Helmut. “Hned jsem si pomyslel: to je ono. Brzy potom jsem navázal kontakt s místním zastoupením Wood-Mizer.”

Po zakoupení pily nařezal Helmut během 5,000 hodin spoustu cenného dřeva pro vlastní farmu i pro zákazníky. Někteří zákazníci potřebovali pořezat i několik set kmenů najednou. S výkonným dieselovým motorem může Helmut řezat kdekoli.

Helmut se také dělí o vždy platnou moudrost o pilařském podnikání. “Nejdůležitější věc v podnikatelské činnosti je pamatovat na to, že nejde o to snažit se rychle nadělat peníze, ale vytvářet produkci nejvyšší kvality,” říká.  “Vždycky přijedu pracovat pro zákazníka, ale když mám doděláno, je to můj přítel.” Kvůli své poctivosti Helmut nakonec přestal s inzercí a reklamou, protože už má přes 100 zákazníků.

“Pro mobilní pilařství bych Wood-Mizer LT40 koupil kdykoli znovu,” uzavírá Helmut. Švédská usedlost doopravdy profituje jak z tvrdě pracujícího farmáře, tak z jeho vytrvalé pily.

Zveřejněno s povolením od Swedish Homestead.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat