• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Nejlepší volba pilaře – originální pilové pásy od Wood-Mizer

31. března 2021

Nejlepší volba pilaře – originální pilové pásy od Wood-Mizer

PILOVÉ PÁSY Wood-Mizer se používají na pilách skoro v každém koutě světa, od Evropy po Asii, Afriku a obě Ameriky. Tyto pilové pásy umí řezat každý typ dřeva – od tvrdých tropických druhů po měkké dřevo z Evropy. Wood-Mizer je světově vedoucí značka na trhu dřevozpracující techniky. V Evropě se  Wood-Mizer angažuje už více než 30 let a jméno společnosti Wood-Mizer je spojené s vysoce kvalitními pásovými pilami. Srdcem každého takového stroje je pilový pás, který proměňuje cenný materiál pro stavbu jedinečných souprav nábytku, velkých dřevěných ploch nebo okouzlujících chalup.

Wood-Mizer nabízí pilové pásy ve více než 100 provedeních co se týče různých profilů, nastavení zubů a druhu oceli. Díky těmto různým charakteristikám pilových pásů může Wood-Mizer pilařům dodávat pásy, které dokonale odpovídají jejich potřebám. Pilové pásy Wood-Mizer jsou vyráběny pod dohledem zkušených a kvalifikovaných pracovníků s použitím evropské oceli špičkové kvality na nejmodernějším výrobním zařízení dostupném pro dnešní průmysl. Výroba pilových pásů se nachází v továrně Wood-Mizer v Polsku, prakticky v srdci Evropy.

Proces výroby pilových v evropském výrobním centru Wood-Mizer je certifikován podle norem ISO 9001:2015.

Pilové pásy Wood-Mizer musí projít přísnými kontrolami kvality v každé fázi výroby než je možné je pustit na trh.


 
Kontrola ocelového materiálu

Celý výrobní postup je pod kontrolou počítačového systému a moderní laboratoře, která je odpovědná za to, že bude použit jen ten nejlepší materiál. Materiál, který kontrolními testy neprojde je odeslán zpět dodavateli a v dalším výrobním procesu se nepoužije. Díky unikátnímu značení na každém pilovém pásu, Wood-Mizer rozpozná původ k výrobě použitého materiálu, datum výroby a osobu odpovědnou za kontrolu kvality.

Od začátku do konce používá Wood-Mizer k výrobě pilových pásů ta nejlepší zařízení. Schválený ocelový materiál pro výrobu je připraven a zpracován na vysoce efektivním a specializovaném stroji schopném nepřetržité práce a produkující materiál, který projde dalšími zkouškami kvality.Kalení zubů

V další fázi výroby prochází všechny svitky indukčním kalením. V tomto procesu se každý zub zahřeje na extrémní teplotu a pak je rychle zchlazen. Jako výsledek je zub řádně vytvrzen; pilový pás tudíž může řezat delší dobu, je odolnější proti otěru a může řezat kvalitněji, zvláště v tvrdých druzích dřeva. Kontrola kvality v této výrobní fázi zahrnuje ověření zda zuby splňují požadované normy.Vytvoření profilu pilového pásu


Teď se dostanou svitky k jedné z několika výrobních linek určených k procesu ostření, nastavování, svinování a řezání na délku jednotlivých pásů. Podle objednávky zákazníka řeže Wood-Mizer materiál na požadované délky. Proces ostření a nastavování je zásadní pro dosažení požadovaných parametrů pilového pásu. Díky naostřeným a správně nastaveným zubům může pás řezat dřevo efektivně po dlouhou dobu. Operátoři linky Wood-Mizer pokračují v provádění různých testů kvality.Svařování

Stroje použité jak pro svařování, tak pro zbroušení, jsou velice moderní a vysoce speciální. S expertními znalostmi a speciálním zařízením vytváří Wood-Mizer na pilových pásech stabilní a pevné svary. Tento přesný a spolehlivý svar je jedním z hlavních bodů, které odlišují pilové pásy Wood-Mizer od jiných konkurenčních výrobků. Po operaci svařování jsou pásy řádně zbroušeny, aby pracovaly hladce jako bezešvé v každém druhu dřeva.Balení a odeslání


Pouze pilové pásy, které úspěšně prošly všemi přísnými zkouškami kvality se odesílají k zákazníkům. Dáváme je do značkových krabic s logem Wood-Mizer a štítkem s úplnými výrobními informacemi – typ pilového pásu, šířka a délka pásu, druh materiálu pásu, profil, identifikační číslo svitku, datum výroby a QR kód. Poskytnutí těchto informací s každou krabicí pilových pásů pomáhá určit, kdy byl pás vyroben, kdo kontroloval jeho kvalitu a který svitek oceli byl k jeho zhotovení použit. Když pilové pásy opouští výrobní závod Wood-Mizer, jsou už připraveny k řezání.

Zákazníci Wood-Mizer potvrzují, že originální pilové pásy Wood-Mizer umí zaručit vysokou kvalitu řezání a prodlouženou životnost za velice dostupnou cenu. Pokud oceňujete profesionální a bezpečnou práci, volte originální pilové pásy od Wood-Mizer!
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat