• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Nahrazování starých pil moderním zařízením v Indonésii

28. listopadu 2019

Nahrazování starých pil moderním zařízením v Indonésii

Jak roste cena kmenů, získání větší výtěžnosti z každého jednotlivého kmenu nutí indonéské firmy modernizovat své pilařské strojní vybavení.

Doddik Sulistiono je majitel společnosti Citra Fajar Utama – dřevozpracující a nábytkářské firmy  na střední Jávě v Indonésii. Jako doplněk k místní poptávce firma také exportuje své řezivo a nábytek do Číny, Jižní Koreje a na Tchaj-van.  

“Zpracováváme sonokeling [Indian rosewood - indické růžové dřevo] a jati teak [teka obrovská],” říká pan Sulistiono, “na různé výrobky jako jsou dekorační tvarované profily, materiál na kytary, laminované desky a nábytek.”

Firma používá tradiční svislé pásové pily (katry) pro veškerý prvotní pořez kmenů. Začali se rozhlížet po jiných možnostech a vyzkoušeli pilu Wood-Mizer. Kvalita povrchu a výtěžnost na ně udělala velký dojem, takže zakoupili hned tři pily Wood-Mizer – jednu LT15 a dvě LX100.

“Proč používáme pily Wood-Mizer?” vysvětluje pan Sulistiono. “Protože ceny kmene jsou dnes skutečně vysoké. Potřebujeme více dřeva z každého kmene a také potřebujeme lepší kvalitu povrchu. Takže jsou pily Wood-Mizer skutečně důležité pro náš výrobní proces.”

“Byli jsme schopni snížit naše náklady – zvláště naše výrobní náklady po zavedení pil Wood-Mizer poklesly. A jelikož získáváme lepší kvalitu povrchu, nemusíme už prkna prohánět oboustrannou srovnávačkou.”


Pily používají pilové pásy Wood-Mizer RazorTIP, které byly zkonstruovány pro řezání tvrdého dřeva. Pan Sulistiono je velice spokojen s jejich kvalitou. Zpravidla jeden pilový pás pracuje dvě hodiny , pak je vyměněn, naostřen a nastaven a je připraven další den znovu řezat. S jedním pilovým pásem RazorTIP nařežou asi 25-30 kubíků dřeva.

Indonésie nyní pečlivě monitoruje  procesy lesního hospodářství a respektování přírodních zdrojů. "Dřevo přichází z plantáží, které jsou spravovány místní i ústřední vládou, které zavedli program trvale udržitelného hospodaření – od malých po velké stromy."

“Máme velké stromy,” říká pan Sulistiono. “A musíme je zachovat.”

Kvůli skutečnosti, že technologie tenkého zářezu od Wood-Mizer šetří dřevo, funguje již nyní v Indonésii hodně pil Wood-Mizer.

“Rozhodli jsme se koupit po jedné další pile LX100 a LT15. V budoucnosti plánujeme zakoupit pilu LT40 nebo LT70, aby se naše produktivita významně zvýšila , zvláště během řezného procesu kmene.”


Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat