• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Mobilní pila pomáhá zákazníkům šetřit peníze na dopravě kmenů

10. února 2021

Mobilní pila pomáhá zákazníkům šetřit peníze na dopravě kmenů

“Už nepotřebujeme traktor na vytahání kmenů z lesa nebo náklaďák na dopravu hotových prken k zákazníkovi,” říkají bratři Geronazzovi, mobilní pilaři z Itálie.

Městečko Valdobbiadene, usazené v podhůří italských Alp je domovem bratří Sergia a Bruna Geronazzových. Objevili jedinečnou podnikatelskou příležitost: provozují mobilní pilu, aby pomohli těm co potřebují nařezat dřevo v nedostupných horských oblastech.“Narodili jsme se a vyrostli uprostřed kmenů, fošen a spousty pilin,” říká hrdě Bruno, vzpomínajíc na zaujetí svého otce založit rodinnou pilařskou firmu. Ale zároveň připouští, že je to “práce, která pomalu mizí”. Velké pily jsou často blízko. Rodinné farmy, malá truhlářství a jednotlivci, kteří kdysi pracovali s místním dřevem, nejsou nyní schopni využívat to co dřív, protože nemají k pile přístup. “Z toho se zrodil náš nápad,” říká Bruno. “Domácí pilařské podnikání.”Sen bratrů Geronazzových se stal skutečností při nákupu hydraulické mobilní pily Wood-Mizer LT40 s dieselovým motorem. "Všimli jsme si jí během výstavy a rychle si ji zamilovali,” vysvětluje Sergio. "Díky této pile můžeme jet přímo na místo, kde byly kmeny poraženy a tam pracovat: přijedeme s LT40, během pár minut zahřejeme motor a začneme pracovat.”“Tímto způsobem,” pokračuje Sergio, “vyloučíme problém s dopravou a pomáháme našim zákazníkům ušetřit peníze. Už nepotřebujeme traktor na vytahání kmenů z lesa nebo nákladní auto pro dopravu hotových prken do bydliště zákazníka.”


LT40 má dvě přednosti, kterých bratři Geronazzovi využívají pro precizní řezání. První je elektronické Pracovní nastavení (SetWorks), které uživateli umožňuje nastavit přesné rozměry řezaných prken bez nutnosti kontrolovat odměrnou stupnici pro každé prkno.“S Pracovním nastavením Wood-Mizer umíme být velice přesní,” říká Bruno. “Řežeme i lamely, což jsou destičky tlusté 7 mm. Takže můžete řezat prkno, vrátit hlavu zpět a když jste připraveni pro další řez, už je odměřeno. Je to velice jednoduché a rychlé.”

Za druhé, Bruno a Sergio používají specifické pilové pásy Wood-Mizer podle druhu řezaného dřeva. “Wood-Mizer vyrábí své vlastní pilové pásy,” říká Sergio. "Existují pro každý druh dřeva, od měkkčích až po tvrdší a vláknitěší dřeva. Můžeme se na tyto pásy spolehnout, že vždy udělají ten nejlepší řez.”

Univerzálnost pily LT40 také umožnila bratrům Geronazzovým vybudovat rentabilní vztahy s ostatními místními podnikateli v dřevařském oboru, zvláště s těmi, kteří získávají stavební materiály ze starých domů a uvádí je znovu do života.

“Před rokem,” vzpomíná Sergio, “jsme díky LT40 spolupracovali na regeneraci překrásných starých dřevěných trámů z farmy Val Venosta. Pečlivě jsme je na místě ořezali a jiná firma je dále zpracovala. Dřevo se od té doby použilo na krásné podlahy, nábytek a kouzelnou horskou boudu.”

Autor: Martina Valentini, Itálie


Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat