• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Malajsijská firma přešla na rychlejší a produktivnější pilu s tenkým zářezem

18. září 2019

Malajsijská firma přešla na rychlejší a produktivnější pilu s tenkým zářezem

Tato rodinná pila v Terengganu, Malajsije ukazuje jak i malé firmy mohou  těžit z výhod moderní a efektivní pilařské technologie.

V roce 2014 zakoupil Jazlan pilu LT70 Remote od společnosti Wood-Mizer. “Instaloval jsem pilu Wood-Mizer, abych modernizoval svou firmu a využíval moderní způsoby řezání dřeva,” říká Jazlan.

“Lože LT70 je plně hydraulické a snadno ovladatelné jedním operátorem z ovládací stanice,” pokračuje Jazlan. “Operátor stojí na ovládací stanici a řídí odtud řezání, pohyb nařezaných prken automaticky k odebíracímu dopravníku a dál k omítačce. Provoz pily a omítačky zajišťuje tříčlenná obsluha a jsme schopni vyrábět řezivo ve velmi dobré kvalitě.”

Jazlan je schopen řezat s pilou libovolné dřevo s použitím vhodných pilových pásů Wood-Mizer navržených pro různé druhy dřeva a jejich různou tvrdost.  

“Teď řežeme kmeny damar hitam [žluté meranti, latinsky Shorea faguetiana], to je středně tvrdé dřevo,” říká Jazlan ukazujíc na kmen, který při naší návštěvě právě na pile řeže. “Tento kmen má v průměru asi 750 mm.”  

Jakmile nařezaná prkna opustí pilu LT70, jsou dopravována dopravníkem a přepravním stolem k omítačce se dvěma pilovými kotouči Wood-Mizer EG300, kde lze na přesný rozměr zaříznout hrany v závislosti na šířce materiálu a konečných Jazlanových požadavcích. S elektronickým Pracovním nastavením (Setworks) omítačky je snadné podle požadavků konečné rozměry měnit.  
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat