• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Malá výrobna javorového sirupu na rodinné farmě

28. srpna 2019

Malá výrobna javorového sirupu na rodinné farmě

Herbert Butterfield postavil s pomocí pily Wood-Mizer LT40 malou dřevěnou stavbu ze dřeva borovice vejmutovky a jasanu na své rodinné farmě v michiganském Charlotte. V téhle budově udělal „cukrárnu“ pro výrobu javorového sirupu.

Javorový sirup je jedinečný produkt, který se dělá podle starého indiánského receptu ze šťávy speciálního druhu javorů rostoucích v Severní Americe.

Na zhotovení této dřevostavby Herbert pořezal na své hydraulické pile Wood-Mizer LT40 zhruba 2,8m3 borovice vejmutovky a jasanu na konstrukci, obklad stěn i střešní krokve.

“Bez mé pily Wood-Mizer bych nebyl schopen takový projekt realizovat, kdybych musel dřevo kupovat v obchodě,” říká Herbert.


Herbert dokončil svou „cukrárnu“ o rozměrech 4,3m x 6,1m během šesti měsíců užitím obvyklých způsobů stavění dřevěných konstrukcí.

“Moc se mi líbí. Každý kdo ji spatří, by chtěl takovou,” říká Herb. “Je překrásná”.

Tím, že si nařezal vlastní dřevo, ušetřil Herbert odhadem 4,000 dolarů na materiálu a tudíž říká, že mu pila při celém projektu velmi velmi pomohla.

“Je to skutečně práce s láskou,” říká Herbert. Jeho „cukrárna“ bude dělat sirup pro rodinu a přátele, budou si to užívat spoustu dalších let.
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat