• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Jak vybrat pilový pás

21. dubna 2021

Jak vybrat pilový pás

Se stovkami kombinací založenými na profilu a materiálu, každý zub pilového pásu Wood-Mizer je přesně nastaven počítačově řízeným zařízením a kompletně zbroušen od špičky ke špičce s použitím vynikající brusné technologie pro zajištění té nejvyšší kvality výkonu pilového pásu. Pilové pásy Wood-Mizer jsou vyráběny v Evropě a u všech se kontroluje kvalita průchodem více než 100 testy a prohlídkami od výběru surového materiálu po konečné broušení. Jsou kompatibilní s řadou značek pil a modelů, můžete se spolehnout na pily Wood-Mizer a pilové pásy pro jejich nepřekonatelnou kvalitu, přesnost a výkon v každém prkně.

Wood-Mizer vyrábí pilové pásy na žádost v zákaznických délkách.

Profily zubů Wood-Mizer

Wood-Mizer produkuje pilové pásy s několika profily k dosažení těch nejlepších výsledků  při řezání různých druhů dřeva.

•    4/32 Tento profil je určen k řezání velice tvrdého nebo zmrzlého dřeva, jako je akát, buk, dub, habr a jasan. Tyto pilové pásy pracují neuvěřitelně dobře na průmyslových pilách v zimě.
•    7/34, 7/39 a 7/47 Tyto profily zubu se doporučují pro tvrdé dřevo a pracují nejlépe s motory nad 18 kW / 25HP.
•    9/29 Tento profil je navržen k řezání zmrzlého, částečně zmrzlého nebo tvrdého dřeva s vysokou hustotou, jako je akát, dub, habr nebo jasan.
•    10/30 Toto je nejoblíbenější a nejuniverzálnější profil zubu Wood-Mizer. Pilové pásy řežou stejně dobře měkké dřevo, středně tvrdé i tvrdé dřevo, například břízu, buk, javor, lípu, borovici a topol.
•    13/29 Tento profil zubu je vyvinut speciálně pro syrové měkké dřevo, které má často různorodou strukturu, jako je borovice nebo smrk.
•    Vortex  Wood-Mizer vyvinul unikátní profil zubu nazvaný Vortex®. Vortex je nová generace speciálních pilových pásů, které umí dřevo řezat a současně odstraňovat z řezu piliny, což má za následek čistý povrch řeziva důležitý pro vysoce produktivní továrny na palety. Čistění paletových prken od pilin je samostatná operace, která je často prováděna ručně. S pilovým pásem Vortex může být tato operace omezena, usnadněna nebo dokonce vyloučena, tím se sníží výrobní náklady.


Materiál pilových pásů Wood-Mizer


Vedle profilu přichází v úvahu materiál při výběru nejlepšího pilového pásu pro vaši práci. Wood-Mizer nabízí několik materiálů založených na legování, tepelném zpracování atd.

Pilové pásy RazorTIP (ostří břitvy)

Pilový pás RazorTIP Stellite® podává velice dobrý výkon, když potřebujete delší provozní časy, vynikající odolnost proti opotřebení a vícenásobné přeostření pro řezání tropického tvrdého, stejně jako měkkého dřeva. Je vyráběn z “vysoce legované” oceli se stelitem® opatřenými zuby. Pilové pásy RazorTIP Stellite® mají vysoce odolné vlastnosti, které zvládnou standardní i obtížné řezání déle než jiné legované nebo uhlíkové oceli.
•    Údržba s brusnou technologií CBN
•    Zuby jsou odolnější než vysoce legované slitiny


Pilové pásy BiMETAL (dvojkov)
Pilový pás BiMETAL je vyroben ze dvou druhů oceli: legovaná ocel pro nosný materiál a rychlořezná ocel pro špičky zubu. Ve výrobním procesu je špička zubu ve tvaru drátu spojena s nosným materiálem laserovým svařováním a v další fázi výroby je zformován správný profil. Zpravidla se používají pro prvotní rozřezání při mobilních nebo průmyslových pilařských operacích. Pilové pásy BiMETAL si podrží naostřené hrany až třikrát déle než pilové pásy z uhlíkové oceli a lze je vícenásobně přeostřit brusným kotoučem CBN. Pilové pásy BiMETAL nabízejí delší ostrou životnost než většina uhlíkových a vysoce legovaných pásů a jsou konstruovány pro produkční pilařské prostředí.
•    Údržba brusnou technologií CBN
•    K dispozici jsou pilové pásy BiMETAL Standard/BiMETAL Extreme, BiMETAL Standard Hard/BiMETAL Extreme Hard.


Pilové pásy MaxFLEX (maximální pružnost)

MaxFLEX je všestranný pilový pás vynikající kvality pro prostředí řezání i rozmítání, kde je nezbytná maximální pružná životnost. S vynikající vysoce legovanou ocelí pro maximální pružnou a celkovou životnost, jsou pilové pásy MaxFLEX používány především při mobilní a průmyslové pilařské činnosti. Pořád jej můžete také využít při rozmítání.
•    Údržba brusnou technologií CBN
•    Tvrdost materiálu se podobá pásům DoubleHARD


Pilové pásy DoubleHARD (dvojnásob tvrdý)

Prvotní materiál na pásy DoubleHARD je vyroben z vysoce legované oceli a je konstruován pro mobilní a průmyslová pilařská zařízení. S kombinací tvrdší slitinové oceli a indukčního kalení zubů odevzdají pilové pásy DoubleHARD dvakrát větší houževnatost a dvakrát delší ostrou životnost ve srovnání se standardními uhlíkovými pásy a lze jej několikrát přeostřit brusným kotoučem CBN. Pilové pásy DoubleHARD jsou trvanlivé všestranné pásy pro řezání měkkého i tvrdého dřeva, sukovatého i zmrzlého dřeva.
•    Tvrdší než uhlíková ocel
•    Tuhý materiál bez čipů
•    Trvanlivý pás dokonce s vícenásobným přeostřením


Pilové pásy SilverTIP (stříbrná špička)

Pilové pásy SilverTIP se vyrábějí z pérové uhlíkové oceli pro zajištění vysoké pružnosti a odolnosti. Mohou se používat na mobilních i průmyslových pilách a jsou vhodné i pro vodorovné rozmítací pily. Uhlíková ocel je nejběžněji používaná v řezání tenkým pásem a lze ji přeostřit brusným kotoučem CBN, ale typicky se nepoužívá tak často jako pilový pás s tvrdší slitinovou ocelí jako jsou pásy DoubleHARD. Pilové pásy SilverTIP jsou ideální pro ekonomické řezání, prvotní i následný pořez a rovněž pro prostředí s řezáním velkých objemů.
•    Měkčí než vysoce legovaná ocel


Pilové pásy StartCUT (začínáme řezat)
Wood-Mizer přesdstavil ve své nabídce řadu StartCUT jako nejlevnější pásy pro pily a rozmítání. Pilové pásy StartCUT jsou vyrobeny z pérové uhlíkové oceli s indukčně kalenými zuby, které jsou nastaveny a naostřeny. Pro pilaře, kteří dávají přednost ceně, je StartCUT ta pravá volba pro levný pilový pás světově známého výrobce.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat