• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Jak provádět servis pily

28. října 2020

Jak provádět servis pily

Všem uživatelům pil Wood-Mizer leží na srdci efektivita provozu. Abyste mohli řezat co nejdéle, je nutné provádět pravidelné kontroly a měnit náhradní díly a tím předcházet zbytečným prostojům stroje. Dodržováním níže uvedených rad zaručíte dlouhý a bezporuchový provoz vaší pily.

1. Kontrolujte stav řetězů podílejících se na pohybu hlavy vpřed/vzad a na pohybu hlavy nahoru/dolů:

• očistěte řetězy od pilin a nečistoty,

• kontrolujte jejich napnutí a pokud je třeba, napnutí seřiďte,

• nezapomeňte namazat příslušné části,

• pokud zaznamenáte prasklý článek nebo čep, okamžitě vadný prvek nebo celý řetěz vyměňte za nový.

2. Seřiďte kladky vodítek pilového pásu:

• zkontrolujte průhyb kladek vodítek na pilový pás (v závislosti na modelu pily by to mělo být 4-6 mm; pokud máte nějaký problém,nahlédněte prosím do příručky uživatele, kapitola: Nastavování),• pomocí měřícího zařízení nazývaného nástroj ke kontrole zarovnání hrany pilového pásu (k dispozici jako standardní nástroj při zakoupení pily), zkontroluje zarovnání pilového pásu vůči loži pily),

• zkontrolujte celkový stav kladek, opotřebení příruby, hloubku drážek a stav ložisek,

• pokud zaznamenáte nějaké škrábance na povrchu kladek nebo nepravidelnosti jejich tvaru, kladky vyměňte.3. Zkontrolujte stav a napnutí hnacích řemenů, podle potřeby jejich napnutí seřiďte nebo je vyměňte za nové.

4. Důkladně prohlédněte kryt tyče na hlavním rámu. Zkontrolujte plst uvnitř, zda je dostatečně promazaná a jestli stav plastových stírátek pilin na hlavní tyči dovoluje řádné fungování stroje.

5. Pravidelně kontrolujte hladinu oleje a stav filtru v hydraulickém systému. Wood-Mizer doporučuje výměnu filtru každých 600 hodin řezání pily. Nezapomeňte na prohlídku kladné svorky a podle potřeby proveďte její seřízení nebo výměnu.

6. V případě pily s baterií zkontrolujte úroveň jejího nabití a rovněž napnutí řemenu alternátoru  a stav uhlíků stejnosměrných motorů.

7. Systematicky promazávejte a kontrolujte stav svorek válcových přepínačů ovládajících pohyb vpřed/vzad/nahoru/dolů.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat