• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Jak prodloužit život pilového pásu

26. května 2021

Jak prodloužit život pilového pásu

Odstraňte prostoje a řežte s těmito 10 užitečnými radami pro zvýšení očekávané životnosti vašeho pilového pásu.

1. OSTŘETE VAŠE PÁSY

Využívejte službu ostření pásu Wood-Mizer's ReSharp® nebo vaše vlastní zařízení pro údržbu pásu k zajištění, aby si vaše pilové pásy udržely maximální přesnost a výkon.

2. VĚNUJTE POZORNOST DETAILU
Při instalaci nového pilového pásu proveďte několik řezů při střední rychlosti, aby se pilový pás "zajel". Také minimalizujte takové řezy, kdy řeže jen jedna strana zubů.3. UDRŽUJTE NAPNUTÝ HNACÍ ŘEMEN
Udržujte napnuté hnací řemeny, aby přenášely vyšší výkon na pilový pás, zvláště nové řemeny, které vyžadují napínat častěji.

4. POROZUMĚJTE RŮZNÝM DRUHŮM DŘEVA A RŮZNÉMU OBSAHU VLHKOSTI
Stromy se liší hustotou, která vyžaduje různé řezné techniky a rychlosti podávání. Hustota, hutnost dřeva se mění, jak kmeny schnou a řezání se stává obtížnější.

5. MAŽTE VAŠE PILOVÉ PÁSY
Mazání pilového pásu může vést k vyššímu řeznému výkonu, k omezení nánosu smoly a k delší životnosti mezi ostřeními i k celkové životnosti pásu.6. ČISTĚTE MATERIÁL PŘED ŘEZEM
Bláto, kamínky, písek a další cizí materiál, který může být na kmeni, opotřebí zuby podstatné rychleji. S tím může pomoci předřez odkorňovačem.

7. MĚŘTE NAPNUTÍ PILOVÉHO PÁSU
Pravidelně kontrolujte hydraulické napínání, pneumatické vaky a pružiny, protože správné napnutí je kritické pro maximální výkon pilového pásu a řeznou rychlost.8. KONTROLUJTE PÁSY KOL PILOVÉHO PÁSU
K dosažení špičkového výkonu musí být pásy kol v dobrém stavu, protože sjeté pásy mohou vést k problémům s vedením pilového pásu. Prohazování stran pásu může životnost pásu prodloužit.

9. ZVYŠTE RYCHLOST POSUVU
Rychlost podávání by měla být co možná největší při stále zachovaném přímém řezu, protože řezání pomalejší rychlostí snižuje celkovou životnost pilového pásu.

10. KONTROLUJTE SEŘÍZENÍ VODÍTEK PILOVÉHO PÁSU

Pokud jsou vodítka pásu vyhnuta nahoru nebo dolů, způsobí, že pilový pás řeže stejným směrem. Udržujte, aby kladky vodítek dobře přiléhaly a přesvědčete se, že pilový pás není trvale v kontaktu se zadní stranou vodítka nebo s přírubou kladky.
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat