• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Jak malajský učitel založil svou vlastní truhlářskou dílnu

30. ledna 2019

Jak malajský učitel založil svou vlastní truhlářskou dílnu

Pan Mohd Nazmie žije s rodinou kousek od města Kota Bharu v Malajsii a je učitelem. A také pracuje se dřevem. Nabízí druhý život stromům, které by jinak asi byly spáleny. Vyrábí a prodává jednoduchý nábytek přátelům a místním zákazníkům. Díky investici do pily Wood-Mizer LT15, našel a sám obsadil celou mezeru na trhu.

“Učím ve škole už 10 let angličtinu,” říká Nazmie. “Před deseti lety jsem o dřevu nevěděl nic. Nevěděl jsem nic o pilařství. Ale měl jsem trochu odvahy a trochu nadšení a zaujetí pro dřevo, a tak jsem se rozhodl něco s tím udělat. Začalo to jako hobby. Nikdy jsem si nepředstavoval, že by to mohlo zajít tak daleko!”
“Pilařství má potenciál vydělat vám peníze, abyste vychovával své děti a žil svůj život tak jak si přejete. Myslím, že vlastnictví pily a tohle vedlejší podnikání může být zajímavý měsíční přivýdělek".

“Má hlavní produkce je venkovský nábytek a vyrábím  hodně stolů. A někdy řežu pro přátele a zákazníky, pokud chtějí nějaké řezivo. Jeden jídelní stůl mohu prodat za 3,000 - 4,000 RM (1 RM je necelá čtvrtina dolaru). A už jsem prodal víc než  10 stolů.”

“Řežu se svou pilou LT15 jakékoli dřevo. Osobně tuhle pilu miluji, protože mi pomáhá nařezat cokoli. Po nařezání na LT15 hobluji dřevo na srovnávačce/tvarovačce MP150, která je k pile připojena. S MP150 mohu dělat profily nebo prostě hladce hoblovat. Takže potom už nemám moc práce – jen trochu osmirkovat, pak natřít bezbarvým lakem a je hotovo! S pilou LT15 mohu pracovat sám, nemusím najímat dalšího dělníka, práci zvládnu sám.”

“Někdy dělám jídelní stoly, rustikální police na knihy, velké postele, botníky i úly. Pro mého přítele jsem udělal asi 50-60 úlů.”

Pro řezání dřeva stromu tembusu, které je tvrdé a houževnaté, používá Nazmie pilový pás Wood-Mizer DoubleHARD.

“To je velice dobrý pilový pás, protože může řezat všechno. DoubleHARD je za velmi přijatelnou cenu a je vynikající pro řezání tvrdého i měkkého dřeva.”

“Pokaždé když řežu dřevo, dělám snímky a vyvěšuji je na facebooku a webové stránce mé firmy – Tembusu Woodworks. Řada lidí se na stránku podívá, vzbudí to jejich zájem a kontaktují mě.”

“Chci poradit lidem, kteří mají podobný sen,” pokračuje Nazmie, “Jestli po něčem toužíte, prostě to udělejte. Poraďte se s rodiči a s manželkou. Ale nejdůležitější jste vy a jestli to chcete dělat nebo ne.”

“Je v tom riziko. Pokud chcete něco udělat, ale na prvním místě přemýšlíte o riziku, nikdy to nedělejte. Takže musíte myslet pozitivně. Riziko je v tom vždycky. Ale zaměřte se na vaši cestu vpřed.”

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat