• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Hledáte koníčka co se sám zaplatí? Přemýšlejte o pilařství!

7. března 2018

Hledáte koníčka co se sám zaplatí? Přemýšlejte o pilařství!

Švédský chlapík svěřuje tři důvody, které má od svého otce a z vlastní zkušenosti, že to pravé rozhodnutí je, když koupíte pilu.

Dovolte, abychom vám představili řadu Swedish Homestead (Švédská usedlost) doma točených filmů o třígenerační německo - americké rodině, jak si budují své živobytí na velké farmě v srdci švédské přírody. V roce 2002 rodiče Helmut a Susanne Fuchsovi přesídlili z Německa, aby si splnili svůj celoživotní sen o zakoupení a udržování staré farmy. Nakonec jejich sedm dětí podlehlo stejné vášni a pokračují nyní v tomto odkazu. Kanál Swedish Homestead nabízí užitečné rady, dojemné příběhy, generační moudrost a další věci pro opravdový způsob života “na farmě.”

Simeon se od svého otce Helmuta naučil, že pila je cenná investice. Když Helmut zakoupil pilu LT40 Super, věděl, že musí sám sobě dokázat, že pila za tu cenu za to stojí. Po létech vidí  Simeon i jeho otec jaký užitek pila přinesla, kvalitní dřevo a že tvrdá práce, kterou vložili do řezání a stavění z vlastních kmenů pomohla vytvořit hobby, které se samo zaplatilo – ba ještě víc.

Simeon probírá tři věci, které je třeba před zakoupením vaší vysněné pily znát. Na rozdíl od většiny koníčků, pilařství přináší velkou návratnost investice. Švédská usedlost využívá svou pilu velice intenzivně pro vlastní potřebu, ale také nachází hodnotu v naplňování potřeb ostatních.

Druhý důvod, který Simeon uvádí pro nákup pily je ten, že pila vydrží. 15 let stará otcova pila LT40 Super už odpracovala přes 5,000 hodin. Skrze tvrdou práci rodiny se jejich pila nakonec zaplatila a rodině umožnila naučit se cennému pilařskému řemeslu a stavění se dřevem.

A co je nejdůležitější, Simeon a jeho rodina byla schopna zvýšit hodnotu své pily LT40 Super desetkrát proti tomu co za ni zaplatili. Začali s půjčkou, ale ta je už dávno splacená a jak říká Simeon, “vyplnila náš sen o práci s přírodou.”

S povolením od Swedish Homestead.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat