• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

Díky solární sušárně je dřevo chráněno od poškození od hmyzu a vlhkosti

2. ledna 2019

Díky solární sušárně je dřevo chráněno od poškození od hmyzu a vlhkosti

Farmář Nathan Brown už byl otráven brouky ničícími dřevo, které ukládal venku, aby na vzduchu proschlo, takže se rozhodl postavit solární sušárnu…

"Solární sušárna ty malé prevíty vypeče a vypudí z mého dřeva," říká Nathan. Návrh sušárny pocházel z kolekce volně dostupných plánů z Virginia Tech University. Nicméně, umístění solární sušárny na kola s použitím renovovaného přepravníku mobilního domu, byl Nathanův vlastní nápad. “Chtěl jsem, aby byla sušárna mobilní, abych ji mohl vozit po farmě a na jiná pilařská místa,” říká.

Pomocí pily Wood-Mizer LT15 s pilovým pásem DoubleHARD nařezal Nathan 1,3 m3 dřeva pro uskutečnění projektu. Kombinace dřeva z topolu, červeného dubu a borovice poskytla sušárně úžasný estetický vzhled. Nathan nejen že ušetřil asi 2,500 dolarů tím, že sušárnu udělal sám, on také ušetří peníze v budoucnosti sušením svého dřeva přímo na místě. “Začal jsem s tímto projektem, protože jsem chtěl dosáhnout nějaké vyšší kvality, zpracovávat s mojí pilou LT15 hodnotné dřevo co nejlépe,” říká Nathan. Jako pilař ví velice dobře, že cena dřeva roste pokud je řádně usušeno.

“Každý kdo tu sušárnu spatří, vyjadřuje se jak krásně vypadá,” říká Nathan. “Ta krása by nebyla možná bez mé LT15! Teď když je to hotové, jsem připraven začít řezat a plnit svojí sušárnu dřevem.”

Samantha Alexander

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat