• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

BLOG - Články

16. června 2021

Dřevoobráběcí stroje Wood-Mizer – Často kladené dotazy

Specialisté firmy Wood-Mizer – produktový manažer Radoslaw Adamkiewicz a inženýr technické podpory  Adrian Bugala – odpovídají na dotazy o tvarovačkách/srovnávačkách Wood-Mizer.
Jaké je hlavní použití dřevoobráběcích strojů Wood-Mizer?

Řada dřevoobráběcích výrobků zahrnuje širokou škálu strojů pro finální zpracování dřeva. Tyto stroje byly konstruovány v 90tých letech ve Švédsku, ale dnes se vyrábějí a dále vyvíjejí v závodech Wood-Mizer v Polsku a v USA. Všechny dřevoobráběcí stroje lze rozdělit na průmyslové a spotřební výrobky a obě skupiny mohou být vybaveny spoustou příslušenství a rozšiřujících sad.

Základní technická myšlenka konstruktérů byla postavit jeden stroj pro několik dřevoobráběcích operací jako je tvarování, srovnávání, protahování atd., aby uživatel mohl získat požadovaný tvar a rozměry materiálu a co je nejpodstatnější – s nejlepším konečným povrchem materiálu.

"Dřevoobráběcí stroje Wood-Mizer mají za cíl zlepšit proces tvarování materiálu. Zvláště zvyšují rychlost práce, kvalitu a přesnost, zajišťují konzistenci čili shodnost vyráběných dřevěných výrobků, umožňují hromadnou výrobu a konečně – zvyšují produktivitu," říká Radoslaw Adamkiewicz, produktový manažer Dřevoobráběcích strojů.

"Pokud se rozhodnete rozšířit své podnikání nebo přidat další výrobní operace, nemusíte investovat hodně peněz a pro tyto tvarovačky/srovnávačky hledat nějaký velký prostor v dílně," vysvětluje Adrian Bugala, inženýr technické podpory Dřevoobráběcích strojů.


Jaký druh projektů mohu s dřevoobráběcími stroji Wood-Mizer dělat?

Podle typu srovnávačky/tvarovačky můžete dělat finální výrobky v různých tvarech a profilech – trámy, prkna, obklady, nábytkové detaily, dveře, police, okna, rámy, rukojeti, hračky atd.
Jaké výhody získám koupí tvarovačky/srovnávačky od Wood-Mizer?

Zákazníci se mohou spolehnout na pomoc se správným výběrem stroje, který potřebují pro svou práci. Provedeme je otázkami nákupu i dopravy a oni mohou počítat s nejlepším technickým servisem během doby záruky i po záruce.

Dřevoobráběcí stroje Wood-Mizer mají relativně snadnou obsluhu i údržbu. Proto i člověk bez velkých zkušeností může jejich obsluhu zvládnout po přečtení uživatelské příručky. Navíc, zákazníci mohou shlédnout výukové video, nahrané pro každý model a také mohou zavolat a získat technickou radu. Stroje jsou konstruovány, aby byly uživatelsky příjemné a ergonomické a jsou provedeny podle přísných bezpečnostních předpisů vyžadovaných pro tento druh zařízení na evropském trhu .

Jaké jsou nejdůležitější funkční části tvarovaček/srovnávaček Wood-Mizer?


- Obráběcí hlavy, hnací motory a snadno vyměnitelné profilové nože
Tvarovačky/srovnávačky Wood-Mizer mají několik obráběcích hlav (horní, spodní, pravá, levá) pro vytvoření požadovaného profilu materiálu jen v jednom průchodu. Každou hlavu pohání samostatný motor a pohon je přenášen převodovkou s řemenem. Obráběcí hlavy lze aktivovat samostatně, což znamená snížení spotřeby energie a nižší hladinu hluku. Výměna nožů na hlavách je rychlá a nezabere víc než 10 minut. Na vodorovném vřetenu jsou speciální drážky, takže výměna nožů je velice jednoduchá.

- Pevné ocelové vstupní a výstupní stoly a robustní litinový pracovní stůl

Existuje jedna pozoruhodná vlastnost všech dřevoobráběcích strojů vyráběných ve Wood-Mizer – je to litinový stůl, umístěný velice blízko obráběcích hlav a podávacích válečků. Materiál použitý na výrobu těchto stolů dodávají osvědčené a spolehlivé evropské slévárny a proces zrání litiny trvá nejméně 12 měsíců než se dostane na srovnávací stanici CNC. Detailní výrobní postup zaručuje zvýšenou odolnost litinového stolu proti opotřebení a deformaci, vysokou úroveň tlumení vibrací a zvýšenou stabilitu i při běhu elektromotorů na plný výkon.

- Rychlé seřizování a snadný přístup k ovládacímu panelu

Veškeré seřizování obráběcích parametrů se děje rychle a přesně ruční klikou nebo pákou při srovnávání na MP160/MP180. Hlavní pracovní stůl se pohybuje vertikálně na čtyřech lichoběžníkových šroubech poskytujících dostatek stability pro přesnost nastavení. Ovládací panel je přehledný a logický. Operátor jej může ergonomicky polohovat tak, aby byl vždy snadno při ruce. Panel zahrnuje hlavní vypínač, indikaci přítomnosti napětí, nouzový stop a spínače k samostatné aktivaci elektromotorů.

- Kompaktní a lehká konstrukce dřevoobráběcích strojů

Kompaktní velikost dřevoobráběcích strojů umožňuje jejich velice pohodlné přemístění v malé dílně. Volitelná litá kolečka pomáhají stroj odtlačit stranou a uvolnit prostor pro jiné operace. Na strojích je port pro odsávání u každé obráběcí hlavy pro přímé směrování pilin do odsávacího výfuku.
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

VÍTEJTE

Články na našich stránkách ukazují, jak majitelé pil Wood-Mizer po celém světě aktivně přispívají k růstu místních ekonomik a zpracovávají dřevo udržitelným způsobem a ziskem.

AKTUALITY

ZAJISTĚTE SI NÁŠ INFORMAČNÍ BULLETIN

Newsletter

Pokud se vám tento článek líbí, nenechte si ujít žádný další! Budete dostávat měsíčně z Wood-Mizer novinky a články do své schránky.

Budu odebírat